Secondary Adv

Mobileri Casanova

 

Përshkrimi

Të zgjedhurit e një mobiljeje nga Mobileri Casanova Living do të thotë të arredosh hapësirat e tua me një objekt unik, një mobilje që përshtatet për ju ,në forma dhe ngjyra , e projektuar dhe realizuar me gdhendje tërësisht në Shqipëri.Mobiljet tona klasike janë të gdhendura 100% me dorë nga mjeshtrat tanë që inspirohen te eleganca e stilit klasik duke u harmonizuar me finiturat më moderne. Stili Barok dhe Rokoko janë të kombianuara me mencuri me stilin e Luigjit XV dhe XVI. Koleksionet e mobiljeve moderne dhe bashkëkohore zbulojnë detaje art Deco dhe prekje të stilit minimalist.

Të bukurën duhet ta mbartësh në qënien tënde, që t’a shohësh ATE. Ne e gjetëm në vizitat tona në Europë,  Azi ..punime të ndryshme, materiale të ndryshme, dekore të ndryshme, po që në thelb ishin te njëjta.  Mbas gjithë këtyre ndryshimeve qëndronte "E BUKURA  ". Këto impresione si dhe pasioni që na shoqëron u materializuan në punën shumëvjecare në fabrikën tonë "Mobileri Casanova Living". Gjatë gjithë këtyre viteve u jemi mirënjohes klienteve tanë, që na besuan dhe zgjodhën gjithmonë klasin dhe finesen e Mobileri Casanova Living. Me dëshirën e mirë për të sjellë gjithmonë pranë jush komfortin e kërkuar.

Çfarë ofron

Tek Mobileri Casanova Living "Stili Barok" me vijat e thyera, të lakuara, me zbukurime të tepruara, me ato format ovale, me elipset e përsosura, ku gati-gati nuk dallohet kufiri ndarës i punës së një arkitekti nga frymëzimi i një skulptori, qëndron në simbiozë të plotë me   "Artin Neoklasik  ", ku spikat thjeshtësia me ato vizat e drejta, me atë bukuri ideale iluminizme, ku bashkohen në një ekuilibër harmonia edhe përmasat.

Tek Mobileri Casanova Living bashkëjetojnë e Reja dhe e Vjetra të shkrira në një ART. Në ARTIN e përsosmërisë. Në Artin e cilësisë. Në Artin e përshtatshmërisë me kërkesat e klientëve tanë, të ndryshëm në gjeografi por të unifikuar në shije, në shijen e së BUKURËS. Vetëm Pasioni dhe përkushtimi janë celësi per të ecur përpara.   Dekoret tona “i qëndisim” me “ar dhe me argjënd”, të kombinuara me materialin dhe me funksionin  që do të kryejë ky prodhim.

Shërbime

Arredim klasik per kuzhina gatimi
Arredim klasik per kuzhina gatimi
Arredim klasik per sallone
Arredim klasik per sallone
Arredim neoklasik per dhoma gjumi
Arredim neoklasik per dhoma gjumi
Arredim klasik per tualet
Arredim klasik per tualet
Mobilim klasik per ambjente te ndryshme
Mobilim klasik per ambjente te ndryshme
Mobilim klasik per dhoma ndenjeje
Mobilim klasik per dhoma ndenjeje
Mobilje klasike per sallone
Mobilje klasike per sallone
Arredim neoklasik per kuzhina gatimi
Arredim neoklasik per kuzhina gatimi
Kuzhina gatimi sipas porosise
Kuzhina gatimi sipas porosise
Mobilim klasik per dhoma gjumi
Mobilim klasik per dhoma gjumi
Arredim banjo
Arredim banjo
Mobilje klasike dhe neoklasike per dhoma gjumi
Mobilje klasike dhe neoklasike per dhoma gjumi
Mobilje tualeti neoklasike
Mobilje tualeti neoklasike
Set karrige dhe tavolina te personalizuara
Set karrige dhe tavolina te personalizuara
Shkalle druri te brendshme
Shkalle druri te brendshme
Tavane druri
Tavane druri
Dyer te brendshme per vila
Dyer te brendshme per vila
Make-up furniture e punuar me gdhendje me dore
Make-up furniture e punuar me gdhendje me dore
Krevate me koke te veshur me tapiceri
Krevate me koke te veshur me tapiceri
Konsola te stilit antik dhe klasik
Konsola te stilit antik dhe klasik
Krevate druri dopjo
Krevate druri dopjo
Tavolina dhe karrige
Tavolina dhe karrige
Kolltuqe me porosi te stilit klasi
Kolltuqe me porosi te stilit klasi
Kolltuqe klasike
Kolltuqe klasike
Poltron zyre lekure antik
Poltron zyre lekure antik
Poltrone klasike dekoruar me leter argjendi
Poltrone klasike dekoruar me leter argjendi
Karrige klasike me gdhendje punuar me klass
Karrige klasike me gdhendje punuar me klass
Dollape klasike druri
Dollape klasike druri
Veshje akuariumi me dru te gdhendur
Veshje akuariumi me dru te gdhendur
Linja zbukururimi dhe dekorimi
Linja zbukururimi dhe dekorimi
Artikuj kuzhine dhe dekorimi per shtepi
Artikuj kuzhine dhe dekorimi per shtepi
Pasqyre me dekoracion flete floriri
Pasqyre me dekoracion flete floriri
Konsole druri
Konsole druri
Punime artizanale druri
Punime artizanale druri
Punime veshje me leter floriri
Punime veshje me leter floriri

Punë të kryera

Beauty Hairstyle Saloon
Beauty Hairstyle Saloon
Bufe per gatim
Bufe per gatim
Dere 4 kanateshe per vile
Dere 4 kanateshe per vile
Dhome gjumi e mobiluar me mobilje klasike
Dhome gjumi e mobiluar me mobilje klasike
Dollap korridori me divan
Dollap korridori me divan
Karrige te larta per kuzhine ngrenie
Karrige te larta per kuzhine ngrenie
Kuzhina punim klasik
Kuzhina punim klasik
Kuzhine druri me tavoline dhe karrige
Kuzhine druri me tavoline dhe karrige
Kuzhine punim klasik
Kuzhine punim klasik
Mobilje salloni klasike
Mobilje salloni klasike
Mobilje per dhome dite
Mobilje per dhome dite
Mobilje salloni dekorative
Mobilje salloni dekorative
Mobilje televizori punim dru cilesor
Mobilje televizori punim dru cilesor
Prodhim karrigesh model antik
Prodhim karrigesh model antik
Punim per mobilim dhome cifti
Punim per mobilim dhome cifti
Punim shkallesh druri te brendshme
Punim shkallesh druri te brendshme
Punime druri tek Shtepia e Bardhe
Punime druri tek Shtepia e Bardhe
Set divane dhe tavoline per holl
Set divane dhe tavoline per holl
Set kolltuk me gdhendje, tavoline me gdhendje punuar me leter floriri
Set kolltuk me gdhendje, tavoline me gdhendje punuar me leter floriri
Sete me divane dhe kolltuqe me porosi
Sete me divane dhe kolltuqe me porosi
Shtepia e Bardhe
Shtepia e Bardhe
Swiss Diamond Prishtina
Swiss Diamond Prishtina
Veshje muresh me korniza druri antike
Veshje muresh me korniza druri antike
Veshje muresh me pllaka druri antike
Veshje muresh me pllaka druri antike
Tavoline  me dru arre, e gdhendur me dore
Tavoline me dru arre, e gdhendur me dore
Tavolina dhe karrige druri per lokale
Tavolina dhe karrige druri per lokale
Ekspozitore rafte xhami me mobilje antike per PENELOPE
Ekspozitore rafte xhami me mobilje antike per PENELOPE

Video