Secondary Adv

Vlore-Orikum bllokon turistet. “Salillari” vijon punimet, kaos ne trafik

Share on Google+

 

Reshjet e shiut që ranë vitin e kaluar kanë dëmtuar në disa segmente edhe rrugën Vlorë-Orikum. 

 

Në këtë aks rrugor, që është i vetmi që të çon në Rivierën e Jugut, puna për riparim nisi në muajin qershor, pas çeljes së sezonit turistik. Mjetet e firmës “Salillari”, e cila e mirëmban rrugën dhe që duhej ta kishte riparuar kohë më parë, vazhdojnë punën, në një kohë që qarkullimi është më i madh sesa në pjesën tjetër të vitit. Punimet në rrugë krijojnë radhë të gjata dhe vonesa për pushuesit. Makthin e bllokimit, në një makinë që pret në radhë të gjatë, nën temperaturat përvëluese të verës, e provuan ata që vizituan bregdetin fundjavën e kaluar. Për të përshkuar 20 kilometra, automjeteve iu deshën 2 orë, në një kohë që duhet kujtuar se sezoni nuk është ende në kulmin e tij./Shqip


Më të lexuarat