Secondary Adv

Pllakat e duhura per tualetin e shtepise tuaj


Cel:
+355 69 20 78 231 ; Adresa:Rruga Brigada e VIII, Pallati Jeshil Kati II, Tirane, Albania

 

Ka disa arsye pse pllaka është materiali i zgjedhur më shpesh për dizenjimin e banjos: ajo pasqyron dritën, është jetëgjatë, pastrohet më lehtë dhe rinovon hapësirën.

 

Kështu që duke zgjedhur të duhurat ju e keni më të lehtë ta dizenjoni banjon sipas stilit tuaj.  Më poshtë ne kemi listuar disa modele pllakash të cilat ju mund ti aplikoni në hapësirën tuaj.

Në Tiranë këto pllaka mund ti gjeni pranë kompanisë IM.MI Ceramica sh.p.k, e cila është një ndër kompanitë më të mëdha në tregtimin e pllakave në vendin tonë. Pllakat që ofron kompania IM.MI Ceramica dallojnë për një gamë të gjerë të ngjyrave dhe dekoreve, të cilat mund të kombinohen lehtësisht dhe të gjejnë përdorime të shumta.

 

1. Pllaka të stilit maroken

Kur bëhet fjalë për pllaka dhe tekstile, marokenët janë profesionistë. Për këtë arsye, ju mund të përfshini pllaka të stilit maroken në dizenjimin e banjos tuaj.

 

2. Stili bohem

Një tjetër stil mjaft popullor që përdoret për pllaka është ai bohem. Nëse ju nuk keni frikë të guxoni për të përdorur këto pllaka për banjon tuaj, atëherë kjo është diçka që ju duhet ta provoni.


Cel:
+355 69 20 78 231 ; Adresa:Rruga Brigada e VIII, Pallati Jeshil Kati II, Tirane, Albania

 

3. Pllaka të stilit spanjoll

Nëse ju preferoni sofistikimin klasik dhe elegant të motiveve koloniale spanjolle, atëherë pllakat grafike do të ishin perfekte për banjon tuaj.

 

4. Pllaka me shirita Chevron

Ky është një model që do i japë banjos tuaj një pamje të re dhe moderne.

Cel:+355 69 20 78 231 ; Adresa:Rruga Brigada e VIII, Pallati Jeshil Kati II, Tirane, Albania

5. Fino me ngjyrë

Ky është një tjetër stil modern për dizenjon e banjës tuaj. Përdorimi i pllakave me ngjyrë të errët ose gri, do t'i bëjë ato të duken si fino (stuko) dhe kjo i jep banjos një pamje moderne.

 

6. Stili maroken me ngjyrë blu

Në krye të stilit tradicional maroken, ju mund të shkoni për pllaka që kanë ngjyrën blu. Ato e bëjnë dyshemenë e kati banjos të duket si e shtruar me tapet, kur në fakt janë thjesht pllaka.

Cel:+355 69 20 78 231 ; Adresa:Rruga Brigada e VIII, Pallati Jeshil Kati II, Tirane, Albania

 

7. Whimsical (pllaka me stil të pazakontë)  

Një tjetër zgjedhje për ata që duan të eksperimentojnë me dizenjimin e banjos së tyre, atëherë zgjidhni pllaka me printime dhe ngjyra të çuditshme.

 

 8. Pllaka ngjyrë argjendi

E pëlqeni argjendin apo jo këto pllaka mund ti japin banjos tuaj elegancë dhe stil, nëse përdoren në mënyrën e duhur.

 

9. Stil japonez (lule murale)

Dizenjuesja  Caroline Beaupère është një nga njerëzit që e pëlqen shumë lulen e qershisë dhe frymëzimin për krijimin e këtij stili e ka marrë nga Hanami, e cila është një traditë e Japonisë për të parë çeljen e pemës së qershisë dhe për të festuar pranverën.

 

10. Pllaka me ngjyrë blu të lehtë

Ngjyra blu e bën banjon tuaj të duket si nën ujë. Ai është i përsosur për foshnjat e sapolindura. Dizajni i saj i qetë është diçka që ju me siguri do ta doni, pasi do të mund të shijoni një dush të qetë dhe relaksues.

Cel:+355 69 20 78 231 ; Adresa:Rruga Brigada e VIII, Pallati Jeshil Kati II, Tirane, Albania


Me te lexuarat ne Arredim & How-To