Secondary Adv

Top 10 shtepite me moderne brenda dhe jashte

Share on Google+

Në rast se keni menduar se dini mjaftueshëm rreth modernitetit në dizajnin dhe arredimin e shtëpive, kur të shikoni këto shtëpi do të kuptoni se njohuritë tuaja ishin të pakta. Këto shtëpi përfaqësojnë gjithçka ndryshe nga çfarë jemi mësuar të shohim, që nga luksi, ndërtimi dhe projektimi i banesës e deri tek dizajni i saj i brendshëm dhe detajet që i bëjnë këto shtëpi krejtësisht të veçanta. 

 

 IBRAGG, MALTA

Projektuesi idejoi një vilë plotësisht të shkëputur në një zonë banimi shumë të qetë. Vila ka një kuzhinë të madhe plotësisht të pajisur, zonën e ndenjes dhe ngrënie me pamje të largët nga deti, dollap dhe një bodrum shumë të madh që do të ishte ideal si një dhomë lojërash, zyrë apo kinema.

LIMBURG, NETHERLANDS 

Heerlen është shtëpia e kësaj vilë moderne, të dizajnit të fundit të projektimit. Plotësisht unik në Holandë dhe më gjerë. Vila ofron jetesë të nivelit më të lartë të teknologjisë në një sipërfaqe të gjërë toke, duke lënë një përshtypje të pashlyeshme për çdo vizitor. Një shtëpi ideale për të shijuar majën e luksit, një oazë të qetë për t'u larguar nga lodhja dhe nxitimi i ditës.

 

BRIDGEHAMPTON, NEW YORK

Një sipërfaqe prej 1.3 hektarë, pisha pergola me lëng frutash dhe lulebore  ju përshëndesin në këtë shtëpi të sapo krijuar dykatëshe të shndritshme moderne që reflekton më të mirën në dizajn të pastër dhe elegant evropian. Ofron 6 dhoma gjumi, duke përfshirë dhomën më të madhe të gjumi,në katin e parë me një me vaskë madhështore dhe dyert franceze të cilat i japin një peisazh me shije të hollë arredimi.

PARADISE VALLEY, ARIZONA

Përmbledhja e luksit modern, kjo ndërtesë arkitekturore përmban pamje panoramike  të të gjithë horizontit jugor në kodrat e mbrojtura të shelgut. I ndodhur në 5 hektarë, kjo kryevepër private në kodër është e veshur me mure prej qelqi dhe çeliku të fokusuar në Malin e Camelback duke ofruar pamje të shtrirë 270 gradë të agimit, muzgut, dritave të qytetit dhe maleve të pafundme. 

 

MIAMI, FLORIDA

Cilësia, dizajni dhe ndërtimi. Kjo shtëpi e re bashkëkohore është rezultat i planifikimit të përpiktë dhe ekzekutimit të saktë. Vendosur në mënyrë perfekte në vendin më të mirë brenda ishullit Gated Allison. Perëndime të drejtpërdrejta, ujëra të qetë, ofrojnë pamje më të mirë panoramike që mund të keni shijuar ndonjëherë.

 

WESTERN CAPE, SOUTH AFRICA

Një vilë moderne e shkëlqyer, me pamje spektakolare të detit, Mwanzoleo ofron tiparin e dallues të përfshirjes së të gjitha kushteve dhe komoditeteve moderne, dhe pa dyshim ka vërtetë faktorin 'wow'.

 

PARK CITY, UTAH

Kjo është me të vërtetë një kryevepër bashkëkohore malore. E ngritur në vitin 2013 nga Magleby Construction, kjo shtëpi ulet në kulmin e Snow Top në Deer Crest dhe ka rreth 360 pika shikimi nga Reservoir Jordanene në Deer Valley dhe Park City Resort jashtë Kimball Junction dhe Jeremy Ranch.

 

DALLAS, TEXAS

Ky madhështor, ndodhet mbi një tokë, me shfrytëzim ekskluziv prej 1.5 hektarë në komunitetin prestigjioz Glen Abbey. Pikat më interesante janë pesë ujëvarat unike, pesë fusha zbavitëse në natyrë dhe pamjet më të jashtëzakonshme të kompleksit White Rock Creek.

 

TIBURON, CALIFORNIA

Shtëpi spektakolare bashkëkohore me dizajn të pashembullt në një nga vendet më të dëshirueshme të Tiburon. Me pamje mahnitëse dhe të patejkalueshme nga horizonti i San Franciskos, Alcatraz dhe Malin Tamalpais, kjo shtëpi ofron një strukturë të plotë të rinovimit të artit me vëmendje të përpiktë në çdo detaj.

 

FORT LAUDERDALE, FLORIDA

Shtëpi e mrekullueshme tre katëshe me dritare të larta dhe pamje mahnitëse të detit. Plan i mrekullueshëm i katit të hapur, kate të mrekullueshëm gëlqeror. Dhoma gjumi të mëdha, tualetet private, teatër i pabesueshëm që ka 16 vende, dhomë lojërash, bilardo, palestër të plotë me sauna dhe dhomë me avull, dhe qilar për verën.

 


Më të lexuarat