Secondary Adv

Iphone se shpejti ne ngjyra te ndryshme

Share on Google+

Apple mendohet se do të sjellë së shpejti iphone me versione ngjyrash të ndryshme. 

 

Ndërkohë që ngjyra e arit ka qenë deri tani modifikimi më drastik që kjo kompani ka bërë, thashethemet pohojnë se nga muaji shtator mund të shohim modele të reja në dispozicion në ngjyra të ndryshme si gold, gri, të bardhë, blu, të kuqe dhe portokalli. Analisti Ming-Chi Kuo thotë se ndërsa një "iPhone XL" i ri me një ekran 6.5 inch do të vijë në ngjyrë të zezë, të bardhë dhe me një nuancë në ngjyrë ari, është një celular 700 dollarë i ngjashëm me iPhone X aktual dhe vjen në ngjyrat e reja. Ai beson se modelet e reja mund të jenë një sukses i madh dhe parashikon se Apple do të shohë rritje domethënëse në dërgesat e iPhone gjatë vitit, me deri në 70 milionë modele të reja iPhone të shitura në tremujorin e katërt të 2018.' 

  

IPhone i ri 6.1 "pritet të rrisë kërkesat e zëvendësimit më të mirë sesa iPhone 8 / 8s për shkak të pajisjes me ekran të plotë, identifikimin e fytyrës, çmimit të shitjes më të ulët se 700 dollarë, DSDS dhe pesë ngjyrave të mundshme të shtresës së jashtme : gri, , blu, të kuqe dhe portokalli. Gjatë këtij viti, të dhëna nga FCC treguan një version të artë të iPhonit aktual, megjithëse ngjyra nuk u hodh kurrë ne treg. Spekulimet janë kudo tashmë që duhen edhe pak muaj  që gjiganti i teknologjisë të lëshojë një model të ri prej 6,1 inç që përfshin shumë nga tiparet e njëjta si iPhone X, por ka një çmim më të lirë. Ne presim kërkesat për iPhonin e ri OLED 6.5" do të jetë më i mirë se iPhone X për shkak të çmimit të ngjashëm ose më të ulët, por me ekran më të madh, dual sim dual standby (DSDS) dhe tre ngjyrave të mundshme e zezë, e bardhë dhe gold. 

 

Përveç kësaj, imazhet e reja kanë dalë në sipërfaqe dhe tregojnë pak a shumë se si mund të jetë iPhone SE 2 i Apple. Shefi i njohur i smartfonëve Sonny Dickson publikoi fotografi të premten për një mbrojtës të pretenduar të iPhone SE 2. Kjo do të thotë se iPhone SE 2 mund të ketë veçori të përparuara si njohja e fytyrës ose teknologjia e realitetit virtual. Vendi kufjeve u hoq për të bërë vend për veçori më të përparuara. Të tjerë kanë sugjeruar se SE 2 do të jetë 4.7 inç i gjatë dhe 2.1 inç i gjerë. Kjo do ta bënte atë pak më të vogël se modeli aktual i SE, përveç me një ekran më të madh.  


Më të lexuarat