Secondary Adv

Vivo NEX me kamera te perparme te fshehur

Share on Google+

 

Vivo ka sjellë smartphonin e tij të ri i cili është i gjithi me ekran dhe ka një kamera të përparme të fshehur.   

 

Quhet Vivo NEX, dhe tashmë është në dispozicion për blerje. Për të arritur drejt këtij modeli unik, Vivo bëri disa zgjedhje të guximshme: Vendosi kamerën e përparme në një mekanizëm pop-up në krye të telefonit, dhe gjithashtu solli një risi për sa i përket skanimit të gishtit, pra modalitetin fingerprint të cilin shumë telefona e kanë tek butoni  Home. Vivo NEX ka një skaner të gjurmëve të gishtave të vendosur poshtë ekranit ku në pamje të parë nuk është aspak i dukshëm dhe nuk pengon gjithashtu përdorimin total të ekranit i cili është realisht i gjithi me xham nga njëri cep i telefonit në tjetrin. 

 

NEX vjen në disa konfigurime të ndryshme për RAM dhe ruajtje. Pjesa e prapme është prej xhami, me një sipërfaqe të errët me ngjyrë të errët të dukshme dhe një kamera të dyfishtë të pozicionuar vertikalisht. Në pjesën e përparme, ka ekran të madh 6,59 inç. Vivo NEX ka një ekran super AMOLED me rezolucion 2,316 x 1,080 piksel, dhe është dukshëm më i madh seekrani i një iPhone X, apo edhe Huawei P20 Pro. Ashtu si shumica e OLED-it në ditët e sotme, ekrani është i ndritshëm me një ngjyrë të zezë të errët, dhe megjithëse nuk është aq i mirë sa ekrani i iPhone X, nuk është shumë larg tij. Ka një altoparlant shtesë në pjesën e poshtme të telefonit, por të dy folësit fatkeqësisht nuk punojnë së bashku mirë, dhe tingulli që rezulton nuk është shumë ndikues. 

  

Krahasuar me iPhone X, NEX S është më i qetë dhe më pak i zhurmshëm. Boksi i këtij telefoni dëgjohet mjaft mirë krahasuar me volumin maksimal të shumë smartfonëve të tjerë. Ju do të befasoheni kur të ndizni kamerën e përparme. Çdo herë që bëni këtë, një mekanizëm pop-up shtyn kamerën lart nga maja e telefonit. Sapo ta mbyllni kamerën ose të kaloni në kamerën e pasme, kamera e përparme tërhiqet përsëri dhe zhduket. NEX S nuk është telefoni i parë i Vivo me një sensor të gjurmëve të gishtave në ekran. NEX S ka një procesor Snapdragon 845, 8GB RAM, 256GB hapësirë ​​ruajtëse dhe një bateri prej 4,000 mAh ka konfigurime me 6GB RAM dhe hapësirë ​​ruajtëse 128GB. 

 


Më të lexuarat