Secondary Adv

10 hotelet me luksoze ne bote

Share on Google+

Kur flasim për hotelet më të mira dhe më të bukura në botë sigurisht që ky vlerësim lidhet drejtpërdrejt me luksin dhe me shërbimin cilësor që bën dallimin mes tyre.   

 

Hotelet nëpër botë janë të ndryshëm për sa i përket shërbimeve cilësisë, arkitekturës, pamjeve që ofrojnë por edhe patjetër luksit që gjendet në këto vende. Detyrimisht ato hotele të cilat ofrojnë kushte luksoze dhe shërbim cilësor për klientët e tyre, janë edhe më të shtrenjtët. Disa hotele nëpër botë kanë diçka të ngjashme që është luksi që gjendet kudo në këto vende. Hotelet më luksoze të renditura sipas një vlerësimi të bërë për vitin 2018 gjenden më poshtë dhe janë padyshim të famshëm dhe mahnitës.     

 

1. Mardan Palace, Turqi

Me një kosto prej më shumë se një miliard e gjysmë dollarë, ky hotel luksoz u ndërtua nga një nga oligarkët e famshëm të Rusisë, Telman Ismailov.

 

2. The Westin Excelsior, Romë

I gjithë hoteli është projektuar për të zhytur mysafirët e tij në luksin Romak, me gjithçka nga pajisje të teknologjisë së lartë deri te afreskat mahnitëse; kjo përzierje moderne dhe antike e bën këtë hotel një ndër më luksozët në botë.

  

3. CusinArt Golf Resort & Spa, Anguilla 

Sigurisht që karakteristike për këtë resort është praktikimi i sportit të golfit, por ky hotel mjaft luksoz ofron edhe argëtime të tjera si dhe patjetër qëndrën  e spasë që është një eksperiencë e vërtetë relaksi. 

  

4. Atlantis Paradise, Bahamas

Në këtë resort mund të gjendet gjithçka nga një kazino në një watër park që ju zhytet në një tunel nën peshkaqenë. Duke u shtrirë në një ishull të tërë, ky është qartë një nga hotelet më të mira në botë.

 

5. Al Maha Desert Resort, Dubai

Nëse hoteli arab Burj Al Arab është shumë i populluar për ju, atëherë ndoshta ju do të gëzoni privatësinë ekskluzive të këtij resorti që gjendet në shkretëtirë, sepse është një nga hotelet më luksoze në botë.

 

6. Emirates Palace, Abu Dhabi

Kur shpenzon mbi 3 miliard dollarë në një hotel, sigurisht që je duke qëndruar në një nga hotelet që është një ndër më luksozët në botë. 

  

7. The Plaza, New York  

Kur është fjala për hotelet e famshme të qytetit të Nju Jorkut, Plaza është hoteli më i njohur dhe sigurisht më i miri dhe luksozi. 

 

8. Palms, Las Vegas 

Palms në Las Vegas është bërë një pikë e nxehtë për pushime në Los Angeles për milionerë dhe të famshëm. Duke pasur parasysh sasinë më të madhe të pajisjeve luksoze në dispozicion atje, së bashku me festat që zhvillohen, është e lehtë të kuptohet pse. 

 

9. Secret Marquis, Los Cabos 

Los Cabos është një vend i bukur, dhe Secret Marquis është vendi i përkryer për të qëndruar, si dhe më luksozi. 

 

10. Burj Al Arab, Dubai 

Kur të shihni një fotografi të Dubait, mund të dalloni që ky hotel në formë vile të jetë i dukshëm. Kombinimi i estetikës dhe luksit e bën atë një nga hotelet më të mirë në botë. Hoteli është i përbërë tërësisht nga suita luksoze, dhe ndërsa po shikoni përreth ju do të vini re se jeni në një nga hotelet më të bukura në Botë.


Më të lexuarat