Secondary Adv

Destinacionet me te mira Europiane per festat

Share on Google+

Me Krishtlindjet vetëm disa javë larg, është koha më e mirë për të planifikuar pushimet tuaja në një nga vendet e Europës ku atmosfera festive ndjehet më së miri.    

 

Festat janë afër dhe për ata të cilët këtë vit duan të festojnë diku jashtë vendit dhe nuk kanë zgjedhur ende një destinacion të caktuar, atëherë ne mund të ju vijmë në ndihmë me disa ide. Europa është një destinacion perfekt për të kaluar festat e fundvitit. Shumë prej vendeve njihen për tregjet e shumta të krishtlindjeve, të cilët përheqin çdo vit me mijëra vizitorë nga e gjithë bota. Moti i ftohtë, atmosfera e ndezur, shkëlqimi festiv në të gjitha qytetet si dhe sigurisht afërsia me vendin tonë, bën që këtë vit ju të zgjidhni të festoni në një prej këtyre destinacioneve europiane që përmenden më poshtë. Njihuni me secilin prej tyre dhe ju siguroj që do dëshironi të gjendeni atje menjëherë.  

 

Nuremberg – Gjermani  

Pragë, Republika Çeke 

 

Berlin, Gjermani

 

Dresden, Gjermani  

Bruksel, Belgjikë 

 

 Kopenhagen, Danimarkë

 

Edinburg, Skoci

 

Firence, Itali

  

Vienë, Austri   Më të lexuarat