Secondary Adv

10 destinacionet me te mira tropikale per kete vere

Share on Google+

Plazhet si në ëndrra, peizazhi natyror i pakrahasueshëm dhe dielli i pafund, këto janë disa nga elementët kryesorë të pushimeve ideale tropikale.  

 

Por çdo destinacion ofron sharmin e tij dhe veçorinë e pakrahasueshme të natyrës. Disa verbojnë me bukurinë e tyre natyrore. Të tjerë shtojnë atraksione kulturore në përzierje, me tradita ekzotike, arkitekturë dhe kuzhinë unike. Bëhet fjalë vetëm për të gjetur përshtatjen e përsosur dhe do të përjetoni pushimet më të mrekullueshme ndonjëherë. Nga Azia në Karaibe, kjo listë e pikave të nxehta të pushimeve tropikale mbulon disa nga ishujt më të bukur në botë, në të cilat mund të gjeni gjithçka që ju dëshironi për pushimet e verë 2019. 

 

1. Maldive 

2. Bora Bora, Tahiti 

3. Riviera Maya, Meksikë 

4. Kaua'i, Hawaii 

5. Ishujt Mamanuca, Fixhi 

6. St. Barts, Karaibet 

7. Republika Dominikane 

8. Bali, Indonezi 

9. Andaman Coast, Tajlandë 

10. Gadishulli Nicoya, Kosta Rika


Më të lexuarat