Secondary Adv

10 plazhet me te bukura ne bote per 2019

Share on Google+

Për shumicën e njerëzve, plazhi është e gjithë esenca e pushimeve verore, një vend ku mund të marrësh rreze, të notosh dhe të shijosh peizazhin mahnitës të natyrës.   

 

Shumica e pushuesve në të gjithë botën preferojnë ishujt apo vendet bregdetare, ku mund të pushojnë dhe të shijojnë në maksimum rrezet e diellit dhe detin. Disa zgjedhin të pushojnë në vende të qeta më të izoluara, dhe të tjerë preferojnë të marrin gjithçka nga pushimet e tyre verore. Ne ju sjellim disa prej plazheve më të bukura, të cilat ju ofrojnë të paharrueshmen për këtë verë.  

 

GRAND ANSE, GRENADA 

 

FAKARAVA, FRENCH POLYNESIA 

 

MARATHONISI, ZAKYNTHOS, GREQI       

 

PRAIA DO SANCHO, BRAZIL 

 

HIDDEN BEACH, PALAWAN, FILIPINES 

 

ILE AUX CERFS, MAURITIUS 

 

PINK SAND BEACH, BARBUDA 

 

JIBEI ISLAND BEACH, TAIVAN 

 

PLAYA MANUEL ANTONIO, COSTA RIKA 

 

TORTUGA BAY, SANTA CRUZ ISLAND, GALÁPAGOS


Më të lexuarat