Secondary Adv

10 qytetet me te bukura te Greqise

Share on Google+

Ju ndoshta keni parë qindra foto të plazheve mahnitëse greke, monumente dhe perëndime të mrekullueshme, por 10 prej tyre janë më përralloret. 

 

Fotot shpesh nuk bëjnë diferencë ndaj realitetit kur vjen puna tek një vend si Greqia, gjë që e bën pothuajse të pamundur të zgjedhësh i vetëm cilat janë vendet më të mira për të vizituar. Lista do të ishte e pafundme. Shtoni në elementët shtesë kuzhinën mesdhetare të pabesueshme dhe sapo të jeni atje, mund të dëshironi të mos largoheni kurrë prej andej. Nëse po planifikoni të vizitoni disa ishuj, kudo që të shkoni, do të zbuloni se Greqia është një vend magjik. Këtu është një listë e dhjetë qyteteve më të bukura në Greqi, dhe ju siguroj do të dëshironi të vizitoni një për një.  

 

10. Plaka, Athinë 

9. Kefalonia 

8. Naxos 

7. Parga 

6. Mikonos 

5. Rodos   

4. Monemvasia, Peloponnez 

3. Chania, Kretë 

2. Kastraki, Meteora 

1. Santorini Më të lexuarat