Secondary Adv

Rikthehet Galaxy Fold, del ne shitje ne shtator

Share on Google+

Telefoni i parë i palosshëm i Samsung, Galaxy Fold, do të dalë në shitje në shtator në tregje të përzgjedhura, pas problemeve me ekranin në fillim të vitit.  

 

Samsung shpreson se hedhja në treg e këtij telefoni me shumë gjasa do të ringjallë shitjet e smartphonëve të kompanisë, pas rënies që pësuan me tërheqjen nga tregu të Galaxy Fold. 

 

Sidoqoftë, rrjeti i pajisjes është penguar nga defektet që u raportuan në prill, kur Galaxy Fold ishte drejtuar për të pushtuar tregun amerikan. Vonesat i kushtojnë mjaft shitjeve të Samsung që mund të kenë dhënë një përplasje të mirë të të ardhurave gjatë sezonit të ngadaltë të verës. 

 

Samsung tha në një deklaratë se kishte bërë përmirësime në telefonin gati 2.000 dollarë dhe po bënte teste përfundimtare. Ndryshimet përfshinin forcimin e mekanizmit mbyllës të pajisjes, i cili kishte shfaqur probleme të dukshme. 

Samsung gjithashtu po punon vazhdimisht për të përmirësuar përvojën e përgjithshme të Galaxy Fold, duke përfshirë optimizimin e më shumë aplikacioneve dhe shërbimeve për UX e saj unike të palosshëm, tha firma në një njoftim për shtyp.  

Besimi i Konsumatorit në Galaxy Fold është përkeqësuar ndjeshëm. Nëse Samsung arrin të shesë 300,000 pajisje këtë vit, kjo mund të jetë një performancë e mirë duke pasur parasysh vonesën, u shprehën analistët. 

Samsung më herët tha se planifikon të paktën një milion aparate Fold të shitura në vitin e parë, kundrejt gjithsej 300 milionë telefonave që prodhon mesatarisht çdo vit.


Më të lexuarat