Secondary Adv

ECO ALSION

 

Përshkrimi

Eco Alsion eshte partneri juaj per shtepite prej druri. Ne prodhojme dhe ndertojme per ju shtepi druri te llojeve dhe madhesive te ndryshme. Ekipet tona ofrojne ide dhe mundesi qe ju te ndiheni sa me komode nen catine qe ne ju servirim. Tashme Eco Alsion eshte alternativa me e mire per ndertime druri, shtepi druri dhe cdo element tjeter qe do ju beje te ndiheni ne harmoni me natyren dhe te relaksoheni.

Zgjedhja e nje shtepie prej druri eshte nje nga zgjedhjet me te ngrohta dhe ekologjike qe ju mund te keni bere ndonjehere. Zgjedhja qe ju po beni sot eshte nje zgjedhje qe u vlen gjeneratave pasardhese. Bukuria, qendrushmeria dhe ruajtja e ambientit eshte perfitimi qe pasardhesit tane do te trashegojne nga ne.

Gjithcka qe ju keni enderruar me pare tashme ne e bejme realitet. Modelet qe ne kemi jane te shumta dhe te llojeve te ndryshme, qe nga ato nordike e deri tek ato modele qe i pershtaten bregdetit tone. Ju zgjidhni shtepine tuaj ideale dhe ne formojme mrekulline qe ju e keni kerkuar prej kohesh. me cmime shume here me te lira se shtepite normale. Pra beni zgjedhjen e duhur, zgjidhni Eco Alsion.

 

Çfarë ofron

Eco Alsion projekton dhe nderton :
-Shtepi druri tradicionale sipas deshires tuaj.
-Shtepi te vogla druri tradicionale sipas deshires tuaj.
-Interiore bazuar mbi lenden e drurit.
-Shtepi druri moderne sipas deshires tuaj.
-Kabina dhe gazebo sipas deshires tuaj.
-Objekte te ndryshme druri si mobileri, shkalle, dyer etj.

 

Avantazhet e shtepive prej druri

 

Profili Ekonomik
Nëse ju vendosni të ndërtoni një shtëpi prej druri jeni duke kursyer shumë. Çmimi i këtyre shtëpive është i arsyeshëm. Çmimi varet dhe nga kompleksiteti i projektit, nga sipërfaqja me metër katrore, nga lartësia. Pasi klientit ti jenë treguar të gjitha modelet e shtëpive që ne kemi dhe ai nuk vendos dot, ne mund të pranojmë një plan nga vetë klienti. Studimet dhe eksperimentet kanë treguar që shtëpitë prej druri kanë një kursim energjie prej 50 – 60% krahasuar me të njëjtin ndërtim prej betoni dhe tulle. Në shtëpitë e drurit temperatura është e njëjtë si në stinën e dimrit dhe në atë të verës. Një mur 10 cm prej druri është i barabartë me një mur 80 cm prej betoni. Druri është një termoizolues shumë i mirë.


Profili Shendetsor
Shtëpitë prej druri janë të shëndetshme. Druri është antialergjik, falë vetive elektrostatike që ai ka. Druri nuk është përcjellës i elektricitetit, apo tërheqës i pluhurit, për këtë arsye brenda shtëpisë së drurit kemi një ambjent antialergjik. Lagështia e ajrit është një faktor i rëndësishëm përveç temperaturës.
Muret e drurit e rregullojnë vetë lagështirën brenda shtëpisë pa qenë nevoja e vendosjes së aparaturave përkatëse. Muret e drurit thithin lagështirën nëse ajo është prezente dhe e lëshojnë atë kur ajri është i thatë. Brenda shtëpisë ajri do të jetë me vlera optimale, as i lagësht, as i thatë.


Profili Estetik
Nëse ju kërkoni një jetë elegante dhe konforte në një ambjent natyral, ne jemi pikërisht ata që ju kërkoni. Profesionaliteti ynë është si në dizajnin ashtu dhe në krijimin e këtyre shtëpive prej druri, qoftë për familje apo për biznese. Ne punojmë me ju duke analizuar preferencat dhe nevojat tuaja, duke i bashkuar ato në një dizajn final.

   
Profili Antisizmik
Shtëpitë e ndërtuara nga druri janë rezistente ndaj lëkundjeve sizmike. Druri ka një qëndrueshmëri të pakrahasueshme me atë të betonit. Ndërtimet nga druri janë shumë të lehta (500 kg/m3) dhe elastike duke i krahasuar me ndërtimet e tjera tradicionale. Nëse një strukturë betoni dëmtohet nga lëkundjet e tërmetit, ajo e drurit nuk pëson asnjë krisje.

Shërbime

Gazebo me dru masiv
Gazebo me dru masiv
Interiore me dru masiv
Interiore me dru masiv
Kompani per ndertim shtepiza druri
Kompani per ndertim shtepiza druri
Ndertim shtepish druri me konstruksion druri
Ndertim shtepish druri me konstruksion druri
Ndertime druri per banesa
Ndertime druri per banesa
Prodhim kabine druri
Prodhim kabine druri
Projektim Zbatim Shtepi druri dy kateshe
Projektim Zbatim Shtepi druri dy kateshe
Shtepia druri ekologjike per zona turistike
Shtepia druri ekologjike per zona turistike
Shkalle dhe Parmake druri
Shkalle dhe Parmake druri
Shtepi druri moderne me kursim energjie
Shtepi druri moderne me kursim energjie
Shtepi druri per zona turistike
Shtepi druri per zona turistike
Shtepi te vogla prej druri ne shitje
Shtepi te vogla prej druri ne shitje
Bare dhe restorante prej druri
Bare dhe restorante prej druri
Shtepi druri malore
Shtepi druri malore
Shtepiza ekologjike me dru
Shtepiza ekologjike me dru
Tavoline dhe karrike druri per ambjente te jashtme
Tavoline dhe karrike druri per ambjente te jashtme
Tenda druri
Tenda druri
Veshje te mureve me dru
Veshje te mureve me dru
Arredime te brendshme druri
Arredime te brendshme druri
Shtepi pushimi alpine
Shtepi pushimi alpine
Ndertime me dru per biznese
Ndertime me dru per biznese
Dyer druri
Dyer druri
Ndertime druri antike
Ndertime druri antike
Mobilje me dru masiv
Mobilje me dru masiv
Struktura per cati druri
Struktura per cati druri

Punë të kryera

Bar restorant druri, Golem, Durres
Bar restorant druri, Golem, Durres
Corcisca, France
Corcisca, France
Gazebo dhe shtepi druri, Durres
Gazebo dhe shtepi druri, Durres
Levan, Fier
Levan, Fier
Ndertim shtepie druri ne Tirane
Ndertim shtepie druri ne Tirane
Rec, Malesi e Madhe, dyqan
Rec, Malesi e Madhe, dyqan
Shtepi druri me kursim energjie, Vlore
Shtepi druri me kursim energjie, Vlore
Shtepi ne Gjinar, Elbasan
Shtepi ne Gjinar, Elbasan
Shtepiza druri dy kateshe Vermosh, shqiperi
Shtepiza druri dy kateshe Vermosh, shqiperi
Shtepiza druri ne Ardenice, Fier
Shtepiza druri ne Ardenice, Fier
Stebleve, Librazhd
Stebleve, Librazhd
Gazebo druri, Kukes
Gazebo druri, Kukes
Kabina prej druri,Tirane
Kabina prej druri,Tirane
Shtepi druri, Valbone, Shqiperi
Shtepi druri, Valbone, Shqiperi
Shtepi druri tradiconale, Librazhd
Shtepi druri tradiconale, Librazhd
Shtepi druri ne Berzhite
Shtepi druri ne Berzhite
Shtepiza druri, Vermosh
Shtepiza druri, Vermosh
Banese druri, Fier
Banese druri, Fier
Shtepi druri, Ibe, Tirane
Shtepi druri, Ibe, Tirane
Shtepi druri ne stilin modern, Itali
Shtepi druri ne stilin modern, Itali
Kabine prej druri,Tirane
Kabine prej druri,Tirane
Shtepi druri, Golem, Durres
Shtepi druri, Golem, Durres
Shtepi druri malore, Librazhd
Shtepi druri malore, Librazhd
Shtepi druri, Elbasan
Shtepi druri, Elbasan
Krevat druri per femije
Krevat druri per femije
Shkalle te jashtme druri
Shkalle te jashtme druri
Shtepi druri ne Tirane
Shtepi druri ne Tirane
Shtepiza druri Bjeshket e Namuna
Shtepiza druri Bjeshket e Namuna
Shtepize e prodhuar me dru
Shtepize e prodhuar me dru
Vile druri, Mali Dajtit
Vile druri, Mali Dajtit