Secondary Adv

LAMTHI GROUP

Asistence mbi informacionin nga ACP
+355 68 90 99 009

 

Përshkrimi

LAMTHI GROUP
Lamthi Group, kompani  lider në tregun shqiptar e cila shtrin aktivitetin e saj në fushen e:
•    Ndërtimit të Pishinave dhe ambienteve te SPA si: Banjo Turke, Sauna, Dhome kripe, Dushe Emocionale, Dush Akulli, Dush Skocez etj.
•    Termo-hidraulikës
•    Sisteme ngrohje dhe ftohje
•    Sistemet e filtrimit te ujit
•    Stufa dhe oxhaqe
•    Hidrosanitare
•    Pllaka
•    Hidroizolime
•    Vegla pune, etj

 

PISCINA WELLNESS

Piscina Wellness është partner ekskluziv i  Lamthi Group për Ballkanin e cila prej 30 vitesh operon në Europë dhe është e specializuar në sektorin e ndërtimit dhe montimit për: Pishina, Sauna, Banjo Turke, Haloterapi (Dhoma me kripë), Kalim Kneipp, Hidromasazh, Shatërvane, Jakuzzi, etj. PISCINA & WELLNESS tashmë e njohur si lider në këtë fushë, mund të realizojë punimet si më poshtë: Pishinë aquapark, pishinë për vila, pishinë për komplekse, pishinë të brendshme, pishinë dimërore, pishina pa klor, pishinë olimpike si dhe shatërvane dhe kaskada. Kompania gjithashtu ofron të gjithë akesorët e nevojshëm: aksesorë pishine, detergjent, kimikate, sisteme automatike dozimi për kimikate, etj.

PISHINA & WELLNESS pjesë e LAMTHI GROUP, eshte pjesëmarrëse  në disa panaire prestigjoze te Wellness-it ne Itali dhe Shqiperi si:

•“FIERA DEL MOBILE “ në Milano (MI), Itali

•'Sia Hospitality Design" në Rimini, Itali

•“The Luxury of Italian Style, home, hotel, living space" në Tiranë, Shqipëri

Ku eshte prezantuar me modulin e wellness-it "Stella" të dizenjuar nga Arkitekti Simone Micheli. Një modul inovativ, funksional dhe smart i cili bashkon saunën, banjon turke dhe dushin emocional së bashku me elementë të tjerë të arredimit,  esencialë për një ambjent wellness-i që ka si qëllim të vendosë njeriun në qëndër të hapësirës dhe jashtë rrjedhës së përditshme.

 

LAMTHI BUSINESS

Lamthi Business sh.p.k, operon  në tregun shqiptar që prej vitit 2009 si lider i markave Europiane më të njohura në fushën e termo-hidraulikës dhe teknologjisë së ujit.
Për të ofruar produktet më të kërkuara dhe cilësore në treg, sjellim pranë jush ekskluzivitetin e disa prej markave më të njohura në tregun Italian, Gjerman por edhe në rang botëror. Materialet dhe produktet që tregëtohen janë të teknologjisë së kohëve të fundit si:
•    produkte hidraulike
•    hidrosanitare
•    sisteme ngrohje-ftohje
•    panele diellore
•    produkte për pishine,etj.


Shërbime

Bide dhe Wc per banjo
Bide dhe Wc per banjo
Bide dhe Wc porcelani
Bide dhe Wc porcelani
Hidrosanitare porcelani
Hidrosanitare porcelani
Kabina dushi
Kabina dushi
Mishelatore per dush Fiore
Mishelatore per dush Fiore
Pllaka italiane
Pllaka italiane
Pllaka porcelani
Pllaka porcelani
Rubineta per bide, lavaman, lavapjate
Rubineta per bide, lavaman, lavapjate
Boliere dhe akumulatore uji
Boliere dhe akumulatore uji
Oxhake me pelet
Oxhake me pelet
Panele diellore
Panele diellore
Sistem per ngrohje nen dysheme
Sistem per ngrohje nen dysheme
Soba me pelet
Soba me pelet
BRAGA dhe reduksione
BRAGA dhe reduksione
Filtra uji
Filtra uji
Kaseta shkarkimi te jashtme dhe inkaso
Kaseta shkarkimi te jashtme dhe inkaso
Kolektore
Kolektore
Pompa per pishina
Pompa per pishina
Pompa uji
Pompa uji
Sifona dhe pileta
Sifona dhe pileta
Tuba dhe rakorderi blu per shkarkim
Tuba dhe rakorderi blu per shkarkim
Tuba dhe rakorderi plastike
Tuba dhe rakorderi plastike
Tuba gazi
Tuba gazi
Tuba shkarkimi silencioze
Tuba shkarkimi silencioze
Tuba uji multistrat
Tuba uji multistrat
Materiale hidroizoluese
Materiale hidroizoluese
Materiale per izolim termik
Materiale per izolim termik
Vegla pune
Vegla pune
Dhoma kripe per qendra wellnes
Dhoma kripe per qendra wellnes
Dushe emocional
Dushe emocional
Jacuzzi per ambjente te jashtme
Jacuzzi per ambjente te jashtme
Sauna per dhome gjumi
Sauna per dhome gjumi
Vaska me hidromasazh
Vaska me hidromasazh
Ideim, projektim dhe ndertim pishine
Ideim, projektim dhe ndertim pishine
Mirembajtje dhe rikonstruksion pishinash
Mirembajtje dhe rikonstruksion pishinash
Ndertim pishinash per shtepi private
Ndertim pishinash per shtepi private
Ndertime, realizime dhe prodhime dhoma kripe ne Tirane dhe Shqiperi
Ndertime, realizime dhe prodhime dhoma kripe ne Tirane dhe Shqiperi
Ndertime, realizime dhe prodhime hamamesh ne Tirane dhe Shqiperi
Ndertime, realizime dhe prodhime hamamesh ne Tirane dhe Shqiperi
Ndertime, realizime dhe prodhime saunash ne Tirane dhe Shqiperi
Ndertime, realizime dhe prodhime saunash ne Tirane dhe Shqiperi
Ndertime, realizime dhe prodhime SPA ne Tirane dhe Shqiperi
Ndertime, realizime dhe prodhime SPA ne Tirane dhe Shqiperi

Punë të kryera

Godija Hotel and Suites
Godija Hotel and Suites
Grand Blue Fafa, Durres
Grand Blue Fafa, Durres
Hotel Brilliant, Durres
Hotel Brilliant, Durres
IN Gallery Hotel and Spa. Korce
IN Gallery Hotel and Spa. Korce
Ndertim pishine per hotel ne Durres
Ndertim pishine per hotel ne Durres
Ndertim pishine per rezidence
Ndertim pishine per rezidence
Pishine dhe sauna, Qerret Durres
Pishine dhe sauna, Qerret Durres
Pishine per vile banimi
Pishine per vile banimi
Prince Adriatic Resort, Shengjine
Prince Adriatic Resort, Shengjine
Ritual spa, Tirane
Ritual spa, Tirane
Sauna me tulle kripe
Sauna me tulle kripe
Talise beauty and spa
Talise beauty and spa

Partnere

scp2balice ceramicaazzurracopernitfassa bartolofioregabbaplastgeneral fittingsimolakapriolkaribamarazzipleionpluvitecpozzi ginoriaquaragnoravellisaci-pumpsscrignostoresystermtrendunideltavodichematlaspoolboilernovaDamasteuro bagnoharviaimola ceramicanuovos solarerelaxdesignremsvitruvitwaterpoolpennelli giuliani

Video