Secondary Adv

FSHZH nis punen per qendren e re te turizmit ne Korce: Pamje nga projekti

Pas transformimit të 2 qendrave të turizmit në Valbonë dhe Vermosh, Fondi Shqiptar i Zhvillimit ka filluar punimet për ndërtimin e qendrës së turizmit në Korçë.

 

“Tashmë pamja e vjetër e godinës së ish maternitetit në bulevardin “Fan Noli”, do të zëvëndësohet me një godinë moderne e cila do të ketë jo vetëm dhoma për mikpritjen e vizitorëve, por edhe zyra workshop-i, sallë konferencash, restorant, etj. Kjo qendër turizmi ka si qëllim koordinimin midis operatorëve turistikë, rritjen e kapaciteteve si dhe promovimin e turizmit” njofton FSHZH ndërsa publikon imazhet 3D të projektit./Burimi: SCAN

 


Më të lexuarat