Secondary Adv

Bllokohet aeroporti i Rinasit: Asnje fluturim deri neser

Aeroporti i Rinasit është bllokuar totalisht pasi ministrja e Infrastrukurës, Belinda Balluku dështoi të arrijë një marrëveshje me kontrollorët që kanë hyrë në protestë.

 

Gazetarja Dorjana Bezat raporton për BalkanWeb se puna është pezulluar në Rinas dhe nuk do të ketë asnjë ulje-ngritje avionësh pasi s’ka punonjës në kulla për të kontrolluar. Kjo do të vijojë deri në orën 10:00 të datës 8 prill. Madje edhe tek mbikalimet nuk do të ketë punonjës për të njoftuar nëse është qielli i lirë për avionët apo jo./Burimi: BalkanWeb


Më të lexuarat