Secondary Adv

Cmimi i naftes ne Britani arrin shifren me te larte ndonjehere

Çmimi i karburantit ka arritur në nivelin më të lartë të regjistruar ndonjëherë në Britaninë e Madhe.

 

Çmimi i një litri nafte tanimë është 1.39 sterlina. ”Kjo është shifra më e shtrenjtë që nga marsi 2013”, theksoi një anëtar i qeverisë. Çmimet janë rritur me më shumë se 26 cent për litër në 12 muajt e fundit duke shtuar 14 cent në koston e karburantit të një makine familjare me 55 litra. RAC ia atribuoi rritjen e çmimeve të benzinës disa faktorëve duke përfshirë rritjen e kostos së naftës dhe ndikimin e TVSH./Burimi: BalkanWeb


Më të lexuarat