Secondary Adv

Gjermania perfshin Shqiperine ne listen e vendeve me rrezik nga Covid

Gjermania përfshin Shqipërinë në listën e vendeve me rrezik të lartë nga Covid-19.

 

Ky fakt është bërë i ditur nga Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme. 

NJOFTIMI

‼️Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme njofton se duke filluar nga data 16 janar 2022, shqiptarët që udhëtojnë drejt Gjermanisë do të duhet që para udhëtimit të regjistrohen në faqen e internetit www.einreiseanmeldung.de

 

➡️ Gjatë regjistrimit, duhet të ngarkoni një dëshmi shërimi nga Covid19 ose që jeni plotësisht të vaksinuar.

➡️ Nëse nuk mund të paraqisni asnjërën nga këto dy dëshmi, do t’ju duhet një test i Covid19 për të hyrë në Gjermani.

 

Pas mbërritjes do ju duhet të karantinoheni për dhjetë ditë. Pas pesë ditësh, ju mund të testoheni përsëri dhe nëse rezultati i testit është negativ, mund t’i jepni fund karantinës.

 

ℹ️ Informacione të mëtejshme gjenden në faqen tonë të internetit: 👉 https://tirana.diplo.de/al-de/-/2502392./Burimi: Balkanweb


Më të lexuarat