Secondary Adv

Nisin punimet per ndertimin e Unazes Veriore te Tiranes

Ministrja e Infrastrukturës Belinda Balluku, ka bërë me dije se kanë nisur punimet për ndërtimin e Unazës Veriore të Tiranës, pjesë e projektit të Unazës së Madhe.

 

Gjatë komunikimit të saj ministrja Balluku u shpreh se: “Më unazën veriore mbyllen 40% të volumeve të mbetura të unazës së madhe të Tiranës duke krijuar kështu edhe mundësinë e aksesit të krahut veri-lindor për tu futur në kryeqytet”.

 

“Një nga vështirësitë e kësaj unaze në 7 lote është pjesa e shpronësimeve dhe lëvizjes së shtëpive që shumica e tyre janë shtëpi të palegalizuara”, tha Balluku./Burimi: SCAN


Më të lexuarat