Secondary Adv

Kete vit priten me shume turiste, cmimet deri ne 10 per qind me te larta

Operatori turistik Arben Çipa ka folur për nisjen e sezonit turistik.

 

Çipa tha se ky vit pritet të jetë më i mirë sa i përket ardhjes së turistëve nga vendet e huaja, për shkak se tashmë pandemia është larguar. Ai theksoi gjithashtu se Shqipëria ka rritur shumë cilësinë e shërbimeve dhe ka sjellë risi që nuk kanë qenë vitet e shkuara.

 

I pyetur nga moderatorja Xhokaxhi nëse do të ketë rritje të çmimeve këtë vit duke parë krizën që na ka rrethuar, Çipa tha se mund të ketë një rritje 5-10% sa i përket restoranteve dhe transportit, por hoteleria mendohet të jetë e palëvizur./Burimi: Abcnews,al


Më të lexuarat