Secondary Adv

Konfirmohet rasti i dyte me line e majmuneve ne Mal te Zi

Mali zi ka konfirmuar rastin e dytë në vend me virusin e lisë së majmunëve.

 

Instituti i Shëndetit Publik në Mal të Zi njoftoi sot se rasti i dytë i virusit ka lidhje me rastin e parë të lisë së majmunëve që u regjistrua në vend.

 

Ndërsa sqaron qytetarët se i infektuari është karantinuar dhe se kanë nisur proceduar e gjurmimit e personave të tjerë që mund të jenë infektuar me linë e majmunëve. Mësohet se i infektuari është në gjendje të mirë shëndetësore./Burimi: Abcnews.al


Më të lexuarat