Secondary Adv

SHBA njofton paketen e sigurise prej mbi 2 mld dollare per Ukrainen

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë mbështetur Ukrainën edhe më parë, por tani kanë njoftuar paketën e re të mbështetjes.

 

Uashingtoni ka njoftuar një paketë të re sigurie prej 2.175 miliardë dollarësh për Ukrainën. Departamenti i Mbrojtjes i SHBA tha se kjo do të përfshijë aftësi kritike të mbrojtjes ajrore, raketa konvencionale dhe me rreze të gjatë. Ne do t'ju sjellim më shumë për këtë pasi ta marrim./Burimi:Shqiptarja.com


Më të lexuarat