Secondary Adv

Korca dhe Kruja mbulohen nga debora, asnje problem ne akset nacionale

Kanë kaluar 2 ditë nga festimet për Ditën e Verës, ndërsa në qarkun e Korçës ka pasur reshje dëbore gjatë natës.

 

Edhe Malësia e Krujës është mbuluar nga petku i dëborës. Në Korçë, temperaturat kanë mbërritur në vlerat -2 gradë deri në +1 gradë. Në rrugën e Dardhës, trashësia ka mbërritur nga 5-10 cm ndërsa në segmentin rrugor Qafa e Qarrit, aksi Korcë-Ersekë, reshjet kanë arritur nga 3-7 cm.

 

Në akset rrugore nacionale dhe turistike, nuk ka probleme dimërore në rrugë. Moti është i vrenjtur me parashikime për reshje shiu./Burimi: Shqiptarja.com


Më të lexuarat