Secondary Adv

Mitsotakis njofton daten e zgjedhjeve ne Greqi

Kyriakos Mitsotakis ka bërë të ditur mëngjesin e së martës datën e zgjedhjeve në Greqi, sipas mediave greke.

 

Në një deklaratë përpara kabinetit qeveritar, ai njoftoi datën e zgjedhjeve më 21 maj. Ndërsa zgjedhjet e dyta do të mbahen në fillim të korrikut, nëse nuk do të ketë një rezultat më 21 maj.

 

Ndërkohë që kryeministri theksoi se vota e parë do të tregojë se kush do të qeverisë dhe e dyta si do të qeverisë.” “Prandaj qytetarët duhet të dinë se për kë votojnë si kryeministër”, theksoi Kyriakos Mitsotakis./Burimi: abcnews.al


Më të lexuarat