Secondary Adv

Bashkia perfundon rikonstruksionin e shkolles Eqrem Cabej: Gati te prese nxenesit

Share on Google+

Kur edhe pak javë na ndajnë nga fillimi i vitit të ri shkollor, nxënësit e shkollës Eqrem Çabej në kryeqytet kanë një arsye më shumë për të vrapuar drejt bankave të tyre. 

 

Bashkia e Tiranës i ka dhënë dorën e fundit përgatitjeve rehabilituese duke siguruar tashmë ambiente komode dhe me gjithë elementët e nevojshëm për mbarëvajtjen e procesit mësimor. Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka postuar disa foto nga pamja e re e shkollës “Eqrem Çabej”, ndërsa thekson se tashmë nxënësit nuk kanë asnjë pretekst pse mos të shkëlqejnë në mësime. “Nona fare Eqrem-sat tani! Shkolla “Eqrem Çabej”, një nga rehabilitimet më të freskëta të bashkisë, e sapo bërë gati për vitin e ri akademik. Ka lezet tani shkolla! Çantat e librat dhe direkt për mësim!”, shkruan kryebashkiaku Veliaj./Balkanweb


Më të lexuarat