Secondary Adv

Vijojne investimet ne infrastrukture: Drejt fundit rruga hyrese e Bashkise se Maliqit

Share on Google+

Kryeministri Edi Rama ka dhënë një tjetër lajm të mirë, sa i takon projekteve për rrugët në vend. 

 

Rama shkruan në “Facebook” se së shpejti përfundon rruga hyrëse e Bashkisë së Maliqit. Kreu i qeverisë publikon fotot, që tregojnë gjendjen e mëparshme të rrugës, e cila sipas tij, ishte një shteg gropash e pluhurash në verë dhe ujërash e lluce në dimër, ndërsa tregon edhe pamjet e rrugës së ndërtuar. “SE SHPEJTI… përfundon rruga hyrëse e Bashkisë së Maliqit, një shteg gropat e pluhurash në verë dhe ujrash e lluce në dimër, ku tani po merr formë një tjetër pjesë e qytetit të rilindur😊 #ShqipëriaqëDuam”, shkruan Rama./Balkanweb


Më të lexuarat