Secondary Adv

Rama njofton masen kufizuese per fundjaven: Serish izolim total, ja kush qarkullon

Share on Google+

Nga nesër, të shtunën në orën 13:00 deri të hënën në orën 05:00 të mëngjesit, gjithçka do të jetë e mbyllur, njëjtë si në dy fundjavat e shkuara.

 

Kryeministri Edi Rama e ka dhënë këtë njoftim në rrjetin social Facebook, duke thënë se në këtë orar, nga e shtuna dhe gjatë gjithë ditës së dielë deri të hënën në mëngjes, do të jenë të gjithë në shtëpi. Nuk do të lejohet qarkullimi as i automjeteve, as i këmbësorëve, përvec atyre të forcave të rendit dhe të ushtrisë, transportit të mallrave dhe kompanive mediatike. ”NGA NESËR, E SHTUNË 13.00, DERI TË HËNËN 05.00, NJËSOJ SI FUNDJAVËN E SHKUAR, TË GJITHË NË SHTËPI”, shkruan Rama./Burimi: Shqiptarja.com


Më të lexuarat