Secondary Adv

Punonjesit e transportit proteste para Ministrise se Financave: Ja 2 kerkesat e tyre

Share on Google+

Punonjësit e transportit urban në Tiranë kanë dalë sot protestë para ministrisë së Financave. 

 

Ata kërkojnë një pagë tjetër dhe ndryshim të protokollit. Punonjësit janë kryesisht të linjave të transportit publik brenda për brenda Tiranës. Të pranishëm ishin edhe forca të shumta policie, të cilët bënë të mundur shpërndarjen e protestuesve. Pak ditë më parë Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj paralajmëroi kompanitë se nëse nuk nisin punën do të humbasin licencën. Veliaj foli në mënyrë kërcënuese në lidhje me kompanitë e transporti publikuar duke u kujtuar se ky ishte paralajmërimi i tij dhe nëse nuk e besojnë të kujtojnë rastin e Astirit dhe teatrit kombëtar./Burimi: Shqiptarja.com


Më të lexuarat