Secondary Adv

5 + 1 arsye qe do ju bindin per te zgjedhur një sobe energjitike nga RCON-AL

Share on Google+

Në vitet e fundit po bëhet gjithnjë e më ftohtë në Shqipëri edhe pse klima e saj nuk është e njohur për dimër të ashpër. Ndonjëherë duket sikur shpenzimet për ngrohje kanë kosto  të larta, jo vetëm në kërkim për produktin e duhur por edhe në investimin fillestar. Ndaj dhe ne mjaft shpesh përfundojmë me zgjidhje të improvizuara që nuk plotësojnë tërësisht nevojat tona dhe janë më të kushtueshme, të shëmtuara dhe të pakëndshme.

 

Por ka një zgjidhje për ngrohjen, që mund të zgjidhë duart tona në disa mënyra të ndryshme: sobë energjitike. Stufat moderne kanë të gjitha avantazhet e metodave tradicionale të ngrohjes pa disavantazhet e tyre.  Këto janë 5 arsyet pse ia vlen të zgjidhni një sobë energjitike nga RCON-AL.

 

1. Ato kanë një raport shumë të mirë të cilësisë dhe të çmimit

Stufat e drurit  energjitike kombinojnë efikasitet të lartë të djegies me kursime të shkëlqyera të energjisë. Kjo do të thotë se një sobë e tillë mund të ngrohë në mënyrë efikase një hapësirë të madhe, duke ofruar kursime të konsiderueshme në përdorim. Për shkak se ato kanë një cilësi shumë më të mirë të djegies sesa soba tradicionale, ato japin më shumë nxehtësi se sa bëjnë, me sasi shumë më të vogla të druve të zjarrit.

 

2. Ato janë absolutisht të sigurta

Ndryshe nga soba tradicionale, sobat energjitike janë absolutisht të sigurta. Një sobë moderne prej druri ka derë prej xhami zjarrdurues dhe gjithashtu lejon kontakt vizual me flakët dhe ngrohje të ambjentit pa ndonjë rrezik.3. Ato ofrojnë autonomi të konsiderueshme

Stufat cilësore pranojnë  karburantit të standardizuar me PELLET.  Gjithashtu  ju mund të rimbushnin karburantin – PELLET-in në kohën që mendoni se është e përshtatshme (p.sh. çdo javë) dhe të shijoni ngrohtësinë e shtëpisë tuaj pa stresin që soba mund t`ju fiket në cdo moment.

 

4.Ato sigurojnë lehtësira mbresëlënëse

Për aq kohë sa kjo tingëllon si një film ose skenar filmi, një sobë moderne me PELLET ofron mundësinë e akordim përmes një smartphone. Kjo do të thotë praktikisht që ju mund të zgjidhni kur do të ndizet soba, por edhe temperaturën që dëshironi, në mënyrë që ta gjeni shtëpinë tuaj të ngrohtë kur të ktheheni.

 

5. Ato kanë një dizajn modern

Ndërsa stufat e vjetra të drurit janë zakonisht të shëmtuara dhe të vjetëruara, sobat moderne të drurit kanë një dizajn modern dhe estetikë. Falë kristalit që ju lejon të shihni flakët, këto soba shtojnë bukurinë  dhe ngrohtësinë në vendin ku ato janë vendosur.

Nëse jeni duke kërkuar për një sobë cilësore për të ngrohur hapësirën tuaj në mënyrë efikase dhe ekonomike, atëherë ju mund të kontaktoni ekspertët.
Kompania RCON-AL, pjesë e Grupit RUMMING E.C.H. ka eksperiencë shumevjecare ne 5 Shtete ne sektorin e sobave dhe oxhaqeve energjitike dhe dallon nga cilësia e produkteve që zgjedh. Gama e gjerë e sobave energjitike me kualitetit të lartë nga RCON-AL ju siguron efikasitet, siguri, garanci shumëvjeçare dhe mbështetje afatgjate. Ndiqni RCON-AL në Facebook dhe Instagram, për të mësuar të parë, të gjitha trendet moderne në ngrohjen e shtëpisë tuaj!

 

Na kontaktoni:

Cel:+355 69 600 900 1

Cel:+355 69 600 900 3

Cel:+355 69 600 900 2


Më të lexuarat