Secondary Adv

Samsung po krijon telefonin qe paloset vertikalisht

Share on Google+

Në një konferencë vjetore të zhvilluesve, Samsung ngacmoi atë që duket se është një pasardhës i Galaxy Fold, një telefon gati 2,000 dollarë me një ekran të përkulshëm.    

 

Ekipi i hulumtimit dhe zhvillimit i Samsung prezantoi të hënën pajisjen pa emër në skenë, duke ngacmuar atë që duket se është një telefon që paloset vertikalisht si një guaskë, në krahasim me palosjen horizontale si një libër. 

Ky faktor forme krejt i ri që ne po hulumtojmë tani jo vetëm që do të përshtatet lehtësisht në xhepin tuaj, por gjithashtu ndryshon edhe mënyrën e përdorimit të telefonit tuaj, tha kompania. Samsung raportohet se nuk ka përmendur specifikat mbi konceptin e ri intrigues, duke lënë emrin e tij, specifikimet dhe fazën e zhvillimit një mister. 

Po aq misterioze është nëse kompania ka avancuar edhe teknologjinë e palosshme në një nivel të sofistikuar të mjaftueshëm për të mbështetur modelin. Galaxy Fold, ka hasur probleme të shumta që kur u prezantua në fillim të këtij viti. Veçanërisht, telefoni hasi disa probleme me ekranin e tij. 

Që nga atëherë, megjithatë, Samsung duket se ka korrigjuar me sukses Galaxy Fold, duke lëshuar pajisjen tek konsumatorët muajin e kaluar. Përveç Huawei, i vetmi prodhues tjetër që lëshon një telefon të palosshëm është TCL. 

 

Një prototip i fundit i dërguar nga kompania tregon një pajisje me mëntesha të shumta, që përkulen për të formuar një formë 'Z' dhe që formon një ekran 10 inç kur hapet plotësisht. 


Më të lexuarat