Secondary Adv

Apple lancon me ne fund rivalin e Netflix

Share on Google+

Rivali i shumëpritur i Netflix, Apple TV +, ka nisur më në fund transmetimin në 100 vende të botës, përfshirë Shtetet e Bashkuara dhe Mbretërinë e Bashkuar. 

 

Shërbimi i ri i transmetimit televiziv, i cili kushton 4,99 paund në muaj me një provë falas shtatë-ditore, përmban një sërë shfaqjesh, filmash dhe dokumentarësh të rinj origjinalë. 

Apple fillimisht vendosi një buxhet prej 1 miliardë dollarë për Apple TV +, sipas Jamie Erlicht dhe Zack Van Amburg, të cilët kryesojnë projektin, por një burim i tha Financial Times se buxheti është rritur në më shumë se 6 miliard dollarë. 

Në përgjithësi, shfaqjet në dispozicion aktualisht në Apple TV + kanë marrë një rezultat mesatar prej 57 në Metacritic, i cili grumbullon vlerësime nga i gjithë webi. Abonentët mund të shikojnë Apple TV + në internet dhe offline, pa reklama dhe sipas kërkesës, në aplikacionin Apple TV, i cili vjen i instaluar paraprakisht në iPhone, iPad, Apple TV dhe iPod touch dhe Mac. 

Aplikacioni Apple TV është gjithashtu i disponueshëm në disa Smart TV Samsung, dhe në të ardhmen do të vijë në platformat Amazon Fire TV, LG, Roku, Sony dhe VIZIO. Konsumatorët gjithashtu mund të regjistrohen dhe të shikojnë Apple TV + në internet në tv.apple.com. 

Kushdo që ka blerë një iPhone, iPad, Apple TV, iPod touch ose Mac të ri ose të rinovuar që nga 10 shtatori do të marrë një vit Apple TV + falas. Duke filluar nga 1 Nëntori, klientët mund të iniciojnë ofertën një vjeçare falas në aplikacionin Apple TV në pajisjen që drejton softverin më të fundit, shpjegoi Apple.


Më të lexuarat