Secondary Adv

Ne 2021 telefonat Apple do karikohen me wireless

Share on Google+

Apple më në fund mund të jetë duke menduar të heqë përfundimisht fishën e karikimit nga telefonat e saj për ti lënë vend karikimit me wireless.  

 

Analisti Ming-Chi Kuo, ka parashikuar që gjigandi i teknologjisë mund të zhvendoste të gjitha modelet pasardhëse të saj drejt karikimit me wireless deri në vitin 2021. 

Nëse është e vërtetë, një lëvizje e tillë do të konfirmonte thashethemet që datojnë disa vjet, duke parashikuar që Apple do të largohej nga Lighting port në USB-C më të zakonshëm. Megjithëse Apple ka filluar të ndryshojë disa prej pajisjeve të saj në USB-C, ajo vendosi të ruajë lidhjen Lighting në modelin e saj më të fundit të pajisjeve iPhone 11. 

Një karikues i shpejtë i dizajnuar për pajisjen përdor USB-C por duhet të lidhet duke përdorur një adaptor. Kuo thotë se duke kaluar në karikimin me wireless, Apple mund të jetë në gjendje të rritë shitjet duke u dhënë klientëve një 'përvojë krejtësisht me wireless'. Analisti pret që viti 2020 Apple të sjellë një iPhone SE më miqësor me buxhetin, i quajtur me saktësi SE 2. 

Ai tha se modeli i ardhshëm i Apple iPhone SE do të kushtojë 399 dollarë dhe do të vijë në tre ngjyra të dallueshme. Kuo parashikon që iPhone SE 2 gjithashtu do të jetë i disponueshëm me dy nivele ruajtjeje, një version prej 64 GB dhe një version prej 128 GB dhe me ngjyra të tilla si gri, gold dhe i kuq. 

Pajisja raportohet se do të jetë e ngjashme me modelin e iPhone 8, por do të vijë me procesorin më të ri të Apple, A13 Bionic, i njëjti çip i përfshirë në të dy iPhone 11 të ri, pavarësisht se ka 1 GB më pak RAM sesa modelet premium të Apple.


Më të lexuarat