Secondary Adv

Carapace, jahti luksoz qe shnderrohet ne nendetese

Share on Google+

Një super jaht i ri luksoz i cili mund të shndërrohet në një nëndetëse po ndërtohet në Itali, duke siguruar një intimitet të plotë për të pasurit. 

 

Dizajni dekadent i anijes hibride, të quajtur Carapace, e cila është gati tetë herë sa gjatësia e një autobusi në Londër, mund të zhytet në një thellësi prej 300 m dhe të qëndrojë atje deri në 10 ditë në një kohë. 

Diplomatët dhe shefat e biznesit mund të hyjnë në anije për të mbajtur takime të rëndësishme dhe 'të përcaktojnë marrëveshje ose traktate në fshehtësi të plotë, shprehen krijuesit dhe dizenjuesit e jahtit super luksoz.   

Jahti i gjatë 78 metra, i cili ka një strukturë të lehtë alumini, do të ofrojë pamje mahnitëse nënujore, pasi rrëshqet poshtë në një thellësi maksimale pothuajse rreth 300 metra. Pasagjerët mund të shijojnë komoditetet luksoze të anijes luksoze, përfshirë kabina VIP, një sallë pritjeje, një bar dhe palestër.

Kur Carapace ndodhet në sipërfaqe, kuverta e lartë bëhet e disponueshme për mysafirët që të shijojnë pamjet e oqeanit. Super jahti hibrid, i cili pritet të ketë një çmim çmimi diku në qindra miliona paund kur të ndërtohet, është prodhim i stilistes me qendër në Trieste Elena Nappi, e kompanisë italiane të ndërtimit të anijeve Fincantieri. 

Sipas zhvilluesve, anija është krijuar gjithashtu për të akomoduar pasagjerë me lëvizshmëri të kufizuar. Nëndetësja është një mjet detar i krijuar për të lundruar si në sipërfaqe ashtu edhe nënujë. Kjo do të thotë, është në gjendje të lëvizë dhe të veprojë si në sipërfaqen e detit, ashtu si të gjitha anijet e tjera, dhe nën ujë, tha zonja Nappi.


Më të lexuarat