Secondary Adv

Rusia do xhiroje nje film ne stacionin hapesinor

Share on Google+

Audicionet për filmin e parë që do xhirohet në Stacionin Ndërkombëtar të Hapësirës po fillon në Rusi ndërsa vendi shpreson të mundë Tom Cruise dhe SHBA. 

 

Agjencia ruse e hapësirës Roscosmos po punon me kanalin më të madh televiziv të vendit, Channel One, për të gjetur një 'super grua' për të realizuar filmin me bazë hapësinore. 

Ata kanë konkurrencë të ashpër për titullin e 'filmit të parë të xhiruar në ISS' megjithëse, pasi Tom Cruise do të fluturojë për në stacion në tetor 2021 si pjesë e një marrëveshje me NASA dhe Elon Musk në pronësi të SpaceX. 

Shumë pak dihet për filmin amerikan përveç faktit që Cruise do ta paraqesë atë, me regjisorin Doug Liman që u bashkua me të në ISS për të filmuar skenat e bazuara në hapësirë. Aktorja kryesore në filmin rus, e quajtur përkohësisht 'Sfida' do të gjendet përmes një serie audicionesh të hapura rraskapitëse në Channel One. 

Gruaja do të jetë nga mosha 25 deri 45 vjeç. Njoftimi i filmit rus përbën një garë të filmit hapësinor me perëndimin, duke garuar kundër NASA-s, Elon Musk dhe Tom Cruise. Prodhuesit kishin ndërmend të hidhnin në lojë për aktorë meshkuj dhe femra, por skenari kishte më shumë kuptim me një grua, sipas një raporti nga agjencia ruse e lajmeve TASS. 

Ne po kërkojmë një grua që do të jetë në gjendje të veprojë në Tokë, pastaj të durojë përgatitjen më të kërkuar, të shkojë në hapësirë ​​dhe atje në gjendjen e gravitetit zero për të zgjidhur çështjet më të komplikuara të xhirimit, u shpreh regjisori. 


Më të lexuarat