Secondary Adv

Si te dekoroni shtepine per Krishtlindje ne 2020

Share on Google+

Zgjedhja e një teme për Krishtlindje për festat tuaja të ardhshme mund të jetë sfiduese sepse ka kaq shumë mundësi të ndryshme.

 

Dëshironi një qasje monokromatike apo polikromatike? A jeni i interesuar për një strukturë moderne apo më tradicionale? A po kërkoni një temë filmi apo jeni më shumë në lojëra? Sido që të jenë preferencat, ne kemi disa sugjerime që do t'ju frymëzojnë.  

Vendi i mrekullive të dimrit është ndoshta një nga temat më të njohura të dekorimit të Krishtlindjeve ndonjëherë, dhe nëse e keni harruar ndonjëherë, dijeni se do të kthehet në vitin 2020. Dhomat që janë zbukuruar në temën e dimrit të mrekullive përdorin të bardhën si ngjyrën mbizotëruese.

Nëse jeni në zbukurime më tradicionale dhe keni konfigurimin e dhomës, pse të mos mendoni të zgjidhni një temë të thjeshtë të Krishtlindjeve? Me shumë dekorime prej druri dhe disa kurora natyrore prej bredhi, ju tashmë do të keni elementët kryesorë të nevojshëm.

Nëse nuk jeni ende të sigurt se cilën tematikë të zgjidhni në këto Krishtlindje dhe gjithashtu jeni të pasionuar pas projekteve të festave DIY, pse të mos krijoni një tufë dekorimesh të bëra me porosi dhe t'i përdorni të gjitha në dhomë? Kjo është ndoshta një nga idetë më pak të kushtueshme të dekorimit të Krishtlindjes.

Të gjithë ëndërrojnë një Krishtlindje të bardhë, derisa të bjerë borë dhe të ftohtit jashtë t’ju ​​kujtojë sa të këndshme janë ditët e ngrohta të verës. Nëse jeni më shumë një person veror sesa një tifoz i dimrit me dëborë, si thoni të sillni disa nga ato ndjesitë bregdetare në shtëpinë tuaj edhe në mes të dhjetorit?

Pjesa më e mirë për Krishtlindjen është se ju mund të bëni që çdo gjë të funksionojë me pak kohezion dhe nëse dini si të kombinoni disa elemente.

Një nga pjesët më të mira për Krishtlindjen është të qëndrosh në shtëpi me pizhame të rehatshme, me një tas me kokoshka ose një filxhan kakao të nxehtë dhe të shijosh një film të mirë të vjetër të Krishtlindjeve. Nëse keni ose jeni të gatshëm të investoni në një projektor, mund ta rikrijoni me lehtësi temën në këtë foto.

Nëse qëllimi i Krishtlindjeve i këtij viti është të impresionojë fëmijët, nuk ka asnjë mënyrë që të gaboni me një temë ku përdoret Babagjyshi. Madje nuk duhet të jetë super e zbukuruar: mund të punoni me disa dekorime prej druri.

Ju mund të merrni pjata me temë Elfi, dëborë artificiale, të dekoroni pemën me shumë kallamishte dhe madje të merrni një prerje Elf në madhësi reale në mënyrë që të mund të bëni disa fotografi të paharrueshme për kartolinën e Krishtlindjeve të këtij viti.

Krishtlindjet kanë të bëjnë me dëshirën për të kaluar më shumë kohë në shtëpi dhe të ndjeheni sa më rehat gjatë pushimeve. Ka kaq shumë ide kur bëhet fjalë për një temë dekorimi Gotike.

Me detaje të bardha, një paletë neutrale, shumë dru dhe gjethe dhe detaje të thjeshta të pikturuara me dorë si shenja dhe mobilje prej druri, çdo hapësirë ​​mund të shndërrohet lehtësisht në një shtëpi moderne dimri.


Më të lexuarat