Secondary Adv

Samsung njofton eventin e zbulimit te Galaxy S21

Share on Google+

Samsung ka njoftuar se ngjarja e saj e shumë pritur për 'Galaxy Unpacked' do të zhvillohet në 14 Janar. 

 

Gjiganti i teknologjisë së Koresë së Jugut pritet të zbulojë gamën e saj të fundit të smartphone-it, duke përfshirë Galaxy S21 të pajtueshëm me 5G, në zbulimin virtual në 10 të mëngjesit EST (7 e mëngjesit PST/3 e pasdites GMT).

Android Police muajin e kaluar zbuloi se do të ketë tre telefona në gamën S21: S21, S21 Plus dhe S21 Ultra. Në tre klipe promocionale me pamje zyrtare, të marra gjoja nga burime të Samsung, një modul i pasmë me tre kamera është tipari i veçantë.

Një seri rrjedhjesh informacioni ka dhënë një ide të qartë se si do të duket diapazoni Samsung S21, me tre madhësi ekrani - 6,2, 6,7 dhe 6,9 ​​inç. Të tre celularët do të kenë një ekran të nivelit të lartë 120Hz dhe një kornizë të poshtme të zvogëluar, si dhe moduli i kamerës do të jetë më i hollë dhe i sheshtë sesa paraardhësi i tij.

Specifikimet e brendshme mbeten më të pakapshme, me një 8 GB RAM të spekuluar dhe një procesor Qualcomm Snapdragon 888 për klientët amerikanë dhe një çip Exynos 2100 për pjesën tjetër të botës.

Por fokusi i pajisjeve të reja duket të jetë kamera, me tre lente, me siguri një telefoto kryesore 12MP, 12MP ultra-wide dhe 64MP. Me modulin që gjithashtu shfaqet në video lojë, duket se është vendosur të jetë pika kryesore e zbulimit dhe dizajnit të telefonit.


Më të lexuarat