Secondary Adv

10 ngjyrat qe do transformojne ambjentin tuaj

Share on Google+

Është koha të mendojmë përtej ngjyrës së zakonshme neutrale ose bardh e zi të mureve. 

 

Pyesni ndonjë stilist, dhe ata do të tregojnë për fuqitë transformuese të ngjyrës. Për më tepër, ngjyra mund të bëjë një ndryshim të madh në çdo hapësirë ​​të shtëpisë tuaj. Ndërsa mund të ndihet më e natyrshme të zgjidhni një gamë të ngjyrave të dhomës së ndenjes ose edhe ngjyrat për dhomën tuaj të ngrënies, kuzhinat, dhomat e gjumit, madje edhe zyrat e shtëpisë janë hapësira të tjera të shkëlqyera për të shtuar ngjyra.

 

Dhe për ata që janë kuriozë me ngjyrat, por të kujdesshëm, merrni parasysh të provoni më parë ngjyrën në tavanin tuaj. Pavarësisht nëse janë hije me shkëlqim të portokallit apo një blu e guximshme, blu mbretërore, është çelësi për krijimin e ambientit të një dhome dhe mund ta çojë të gjithë skemën tuaj të dizajnit në nivelin tjetër. Ne kemi mbledhur kombinimet më të mira të ngjyrave nga dizajnerët kryesorë të brendshëm që vërtetojnë se mundësitë janë me të vërtetë të pafundme. Pavarësisht stilit tuaj, këto shfaqje të papritura të ngjyrave me siguri do të frymëzojnë projektin tuaj të ardhshëm.

 


Më të lexuarat