Secondary Adv

Apple pritet te nxjerre 2 modele te reja AirPods

Share on Google+

Apple thuhet se po bëhet gati të zbulojë AirPods të rinj këtë vit dhe një version të ri të AirPods Pro në 2022, sipas një raporti media.

 

Gjigandi i teknologjisë me bazë në Cupertino, California do të zbulojë versionin e tij të fundit të AirPods me një kasë të re dhe bishta më të shkurtra. Dizajni i ri i kufjeve të njohura me valë, i prezantuar për herë të parë në shtator 2016, pritet të jetë i ngjashëm me AirPod Pro më të shtrenjtë.

Versioni i ri i AirPods Pro do të ketë sensorë lëvizjeje për të mundësuar gjurmim më të mirë të fitnesit. AirPods shitet me pakicë për 159 dollarë me një kasë karikimi dhe 199 dollarë me një kasë karikimi wireless. Në tremujorin më të fundit të kompanisë, segmenti i saj i veshshëm, i shtëpisë dhe i aksesorëve zënë 7.8 miliardë dollarë të ardhura, nga 6.2 miliardë dollarë në të njëjtin tremujor të një viti më parë.

Në thirrjen më të fundit të fitimeve të kompanisë, CEO Tim Cook përsëriti qëndrimin e tij se segmenti i aksesorëve, i cili përfshin AirPods, duhet të bëjë më mirë ndërsa më shumë njerëz shkojnë drejt dyqaneve me pakicë dhe i provojnë. Raporti vjen vetëm disa ditë pasi superylli i NBA-së Lebron James u vërejt duke mbajtur kufjet pa tel ende të pa lëshuar.

Një burim i njohur me këtë çështje tha se James iu dha një nga çiftet e para të kufjeve të reja nën markën Beats. Informacioni zyrtar i çmimeve për ata mbetet i paqartë, por për krahasim, Powerbeats Pro rregullisht kushton 199 dollarë. Apple bleu Beats Electronics në 2014 në një marrëveshje prej 3 miliardë dollarësh me themeluesit e kompanisë Dr. Dre dhe Jimmy Lovine.


Më të lexuarat