Secondary Adv

Facebook prezanton syzet inteligjente

Share on Google+

Facebook nëbashkëpunim me Ray-Ban ka sjellë një palë syze të zgjuara që kanë 2 kamera të fshehura, duke ju lejuar të kapni fshehurazi fotografi dhe video në lëvizje. 

 

Të quajtura Ray-Ban Stories, ato kushtojnë 299 dollarë dhe vijnë me kamera 5 megapikselë të dyfishtë të integruar, një grup me tre mikrofona dhe folës të fshehtë.

Imazhet dhe videot e kapura me syzet e Facebook mund të ndahen përmes një smartphone në TikTok, Snapchat, Facebook, Instagram dhe shërbime të tjera të mediave sociale. Risia mendohet të jetë pjesë e planit të Mark Zuckerberg që platforma e mediave sociale të bëhet një 'metaverse' që depërton në botën reale.

Syzet me kamera dhe mikrofona të integruar nuk janë një gjë e re, me Snapchat që lëshoi ​​syzet e veta të quajtura Spectacles në 2016, duke lejuar përdoruesit të kapin video dhe fotografi nga pamja e tyre e syve.

Facebook e përshkroi produktin e Ray-Ban Stories si një mënyrë për të kapur, ndarë dhe dëgjuar pa probleme momentet tuaja më autentike. Syzet kanë një procesor Snapdragon dhe peshojnë vetëm 50g (1.7oz), rreth 5g (0.17oz) më shumë se një palë syze dielli Ray -Ban Wayfarer.

Përveç kamerave të montuara në cepat e sipërme të kornizave, të dizajnuara për të përsëritur pamjen e syrit të njeriut, ato përfshijnë një grup me tre mikrofona për të 'ofruar transmetim të pasur të zërit për thirrje dhe video'.


Më të lexuarat