Secondary Adv

Prezantohet iPhone 13, ja vecorite

Share on Google+

Pas muajsh pritjeje, Apple më në fund i dha botës pamjen e parë të iPhone 13 të ri gjatë ngjarjes së saj vjetore në Cupertino, California.

 

Smartfoni 6.1 inç mban modelin e lëmuar dhe mburojën e përparme prej qeramike si paraardhësi i tij, por tani krenohet me një dizajn diagonal të lenteve të kamerës për sistemin e ri të dyfishtë.

Sistemi i kamerës kap 47% më shumë dritë në një skenë dhe përfshin stabilizimin e zhvendosjes së sensorit për të bërë fotografi të fokusuara. Sidoqoftë, azhornimi më i madh është rritja e jetëgjatësisë së baterisë: iPhone 13 siguron 2.5 orë më shumë sesa iPhone 12 dhe iPhone mini merr 1.5 orë shtesë energji.

Këto janë iPhonet më të mirë që kemi krijuar ndonjëherë, tha Cook. IPhone 13 i ri nuk është i ridizajnuar plotësisht, por përfshin ndryshime delikate që përmirësojnë performancën dhe përvojën e përdoruesit. Pajisja e fundit mundësohet gjithashtu nga çipi i ri A15 Bionic i Apple. iPhone 13 përfshin një CPU deri në 50% më të shpejtë se sa konkurrenca, së bashku me grafikë deri në 30% më të shpejtë.

IPhone 13 ka 6 bërthama dhe një pjesë të specializuar për drejtimin e algoritmeve të inteligjencës artificiale. IPhone 13 mini kushton 699 dollarë dhe iPhone 13 kushton 799 dollarë. iPhone 13 Pro (999 dollarë) dhe iPhone 13 Pro Max (1,099) do të jenë të disponueshëm në 4 ngjyra.

Para-porositë nisin të Premten, 17 Shtator, me disponueshmërinë duke filluar të Premten, 24 Shtator. Sidoqoftë, iPhone Pro përmban 1TB hapësirë ​​ruajtëse dhe është shumë më i lirë se Galaxy S10 Plus i Samsung që kushton 1,600 dollarë.


Më të lexuarat