Secondary Adv

5 Ide kreative dizanji nga Hidrosolar per nje pishine ne hotelin tuaj

Share on Google+

Hidro-Solar Systems

Në ditët e sotme, pishinat variojnë me dizajne nga më ekstravagantet deri tek ato më të thjeshtat dhe minimalistet. Dhe sigurisht, secili dizajn përshtatet sipas shijes dhe hapësirës së pronarëve të pishinave!

Ndoshta ke në dispozicion një kopsht të tërë dhe do arkitekturë mahnitëse, apo ke një oborr të vogël dhe thjesht do një  pishinë sportive. Ekzistojnë shumë mënyra për të integruar një pishinë tepër estetike, totalisht të përshtatshme për ambientin tuaj ekzistues. 

 

Ide dizajni për pishina në oborre të vogla

 

Pavarësisht asaj çfarë mund të keni dëgjuar, po, ndërtimi i pishinave është totalisht i mundshëm edhe në oborre të vogl. Ajo çcfarë duhet të konsideroni në këtë rast,  është të mundoheni ta bëni pishinën tuaj pikën kyçe të oborrit, si dhe ta mbani madhësinë e  kuvertës rrethuese sa më të vogël. 

 

Mund ta bëni akoma më ekstravagante duke shtuar një ujëvarë,  apo dizajn që bie në sy. Ose, nëse preferoni një dizajn minimalist, zgjidhni pishinë elegante dhe bashkëkohore sportive. Mund të shtoni dhe një set jacuzzi brenda pishinës për akses më të thjeshtë, si tek fotoja më sipër! Gjithsesi, çfarëdo të vendosni, mos harroni që opsionet janë të pafundme edhe me një pishinë në oborr të vogël. 

Mobiljet dhe aksesorët e pishinave 

 

Bëni eksperiencën e pishinës më të lehtë për mysafirët tuaj duke integruar “pajisje” të pishinës në oborrin tuaj. Një dush i jashtëm, raft për peshqir ni jashtëm dhe një banjo të arritshme në oborrin e shtëpisë janë të gjitha ide të shkëlqyera për t’u marrë parasysh kur mendoni idetë tuaja të dizajnit të pishinës së jashtme.

Mos harroni dhe mobiljet esenciale gjithashtu: disa karrige plazhi ku mund të shtriheni për të thithur rrezet e diellit janë të domosdoshme. 

 

Bëjeni pishinën elementin kryesor të oborrit tuaj

 

Kjo pishinë me stil resorti është ëndrra e çdo pronari shtëpie i cili dëshiron të krijojë një ambient të rehatshëm për familjen dhe mysafirët e tij. Ka mjaftueshëm vend ku mund të ulesh, ke oxhak, si dhe një tavolinë ku mund të shërbeni ushqim. Gjithçka për ta bërë sa më perfekte ditën tuaj të shpenzuar jashtë. Megjithatë, pishina sjell këtë dizajn së bashku duke shërbyer si pjesa qendrore e dizajnit të pishinës në oborrin e shtëpisë.

Peizazhi i pishinës

 

Ka kaq shumë gjëra të ndryshme që mund të bëni me peizazhin e pishinave të jashtme, çelësi është ta integroni atë në të gjithë dizajnin e oborrit tuaj. Mund të krijoni një ndjenjë plazhi me Palma përreth ose të mbillni shumë bimë për një ndjenjë kopshti. Përdorni gurë për të krijuar një barrierë natyrore midis ujit dhe peizazhit.

 

Kur planifikoni modelin tuaj, mendoni nëse doni ndonjë bimë të integruar në strukturën aktuale të pishinës, ose nëse dëshironi të lini gjelbërimin në pjesën tjetër të oborrit në një dizajn më minimalist.

 

Peizazhi i Pishinës – Gjelbërimi

 

Nëse keni mjaft hapësirë ​​në oborrin e shtëpisë, është e lehtë të krijoni një oazë oborri. Shumë pemë të pjekura, bimë, një burim mahnitës uji dhe pishinë të madhe noti janë vende të shkëlqyera për të filluar. Rrethoni pishinën me shumë vende për t’u ulur si karrige rri kot në pishinë, mobilje në natyrë. Krijoni një zonë ngrënieje me një bar dhe një kuzhinë për argëtim në natyrë. 

 

Konsideroni ndriçimin tuaj të pishinës

Ndërsa punoni në modelin e pishinës tuaj në natyrë, mos harroni të merrni parasysh të gjitha gjërat për ndriçimin e pishinës! Nga dritat me fije dhe fenerët tek dritat aktuale që shkojnë në pishinë, ndriçimi vendos një ton të rëndësishëm në modelin tuaj të përgjithshëm. Dhe, do të bëjë not të këndshëm natën.

Kliko mbi logo per kontaktet e kompanisë Hidrosolar

 Hidro-Solar Systems


Më të lexuarat