Secondary Adv

Samsung sjell muajin tjeter gjeneraten e re te telefonave Fold

Share on Google+

Samsung do të zbulojë dy telefona të rinj Galaxy të palosshëm në një ngjarje 'Unpacked' më 10 gusht, sugjerojnë thashethemet.

  

Njoftuesi me bazë në Filadelfia, Evan Blass, ka postuar një imazh promovues të Samsung, i cili tregon një skicë të paqartë të një telefoni të ri të palosshëm dhe tekstin '10 gusht 2022'.

Telefoni dyshohet të jetë Galaxy Z Flip 4, gjenerata e katërt e telefonave me ekran fleksibël xhami që e lejon atë të paloset një menteshë qendrore horizontale.

Blass postoi imazhin promo në Twitter, megjithëse vetë imazhi është hequr që atëherë nga tweet 'në përgjigje të një raporti nga mbajtësi i të drejtës së autorit', një tregues i mirë që imazhi është i vërtetë.

Sipas Blass, Samsung ka të ngjarë të zbulojë zyrtarisht detajet e plota rreth ngjarjes së saj August Unpacked në vetëm disa ditë. Javën e kaluar, Blass postoi 'renderat zyrtare' të Galaxy Z Flip 4, duke treguar detaje ndërsa të dyja shfaqen të palosura dhe të shpalosura.

Blass tha se as Galaxy Z Fold i gjeneratës së 4 ose Galaxy Z Flip nuk pritet të shohin 'ndryshime të mëdha të dizajnit' në krahasim me paraardhësit e tyre, të cilët u njoftuan në gusht të 2021 dhe janë ende në shitje.


Më të lexuarat