Secondary Adv

Resorti luksoz ne Dubai me strukturen me te guximshme

Share on Google+

Imazhet e para të hotelit të ri të Dubait Atlantis The Royal janë zbuluar përpara hapjes së rezervimeve për qëndrime.

 

Resorti ndodhet në arkipelagun e ishujve artificialë Palm Jumeirah dhe ka një dizajn tërheqës që bie në sy edhe në mesin e ndërtesave të mëdha të peizazhit të qytetit të Dubait.

Me 795 dhoma që fillojnë nga 850 dollarë në natë të shpërndara në 6 kulla dhe të rregulluara në blloqe të kujtojnë një lojë të Jengës.

Xhevahiri në kurorën e Atlantis The Royal është një "përvojë argëtimi" në natyrë që formon një urë në mes të resortit në katin e 22-të dhe krenohet me një pishinë pafundësie 90 metra.

Dhomat më të çmuara në resort, do të jenë 44 suitat luksoze dhe “Signature Penthouses”, të cilat të gjitha kanë pishina private me pafundësi.

Të gjitha dhomat, thotë resorti, do të "sigurojnë prekje ultra-luksoze" që përfshijnë "një përzgjedhje me porosi të komoditeteve nga markat luksoze.

Maksimizimi i ekspozimit ndaj Gjirit dhe horizontit të pashembullt të Dubait, tarracat me peizazhe sigurojnë që një pjesë e konsiderueshme e dhomave dhe rezidencave të hotelit të kenë hapësirë të jashtme, pishina private dhe kopshte me hije.

Këto oaze private rrisin rehatinë dhe kënaqësinë e mysafirëve, përforcojnë hijet dhe drejtojnë flladet mbizotëruese mbi ujin dhe bimësinë që rrethon vendpushimin.


Më të lexuarat