Secondary Adv

Zbulohet projekti i kulles me te larte rezidenciale ne bote

Share on Google+

Një rrokaqiell i ri është në rrugën e tij për të transformuar horizontin e Dubait me një kurorë të ndërlikuar të stolisur me maja, të ngjashme me diamantin. 

 

Duke shkrirë trashëgiminë e tyre të pasur dhe kodet ikonë arkitekturore dhe horologjike, Binghatti bashkohet me markën e orëve dhe bizhuterive luksoze Jacob & Co për të prezantuar monumentin më të ri të emiratit.

E vendosur për t'u bërë kulla më e lartë e banimit në botë, Burj Binghatti Jacob & Co Residences i bën homazh ndërtimit kompleks të orës së krijuesit të saj dhe estetikës së lartë të bizhuterive.

Duke u ngjitur lart mbi peizazhin e qytetit, hiperkulla ultra luksoze formon një siluetë të hollë të kryesuar nga një kurorë elegante e ngjashme me kristalin, duke imituar xhevahiret e njohura të Jacob & Co të gdhendura imët në qiell.

Me mbi 100 kate, Burj Binghatti së shpejti do të kalojë Central Park Tower të Nju Jorkut, aktualisht kulla më e lartë rezidenciale në botë, me një lartësi prej 472 m.

Pamjet zbulojnë rrokaqiellin si një formë e ngushtë vezulluese, duke kulmuar me një kurorë luksoze dhe të zbukuruar që shfaqet mes reve.


Më të lexuarat