Secondary Adv

LG prezanton TV e pare me wireless

Share on Google+

LG po dizajnon teknologji interaktive dhe wireless për shtëpitë e së ardhmes.

 

Kompania prezantoi një televizor me valë 97 inç në CES.

Dizajni i televizionit të ri OLED M3 heq nevojën për kabllo dhe, në vend të kësaj, mundësohet përmes teknologjisë Zero Connect të kompanisë që transmeton sinjal me cilësi HDMI deri në 30 këmbë dhe disa formate audio, ai përmban vetëm një kabllo të vetme energjie.

M3 është televizori i parë që eliminon kabujt e nevojshëm për të lidhur pajisje të tjera, si altoparlantët dhe kutitë e transmetimit.

Në vend të kësaj, risia përmban kutinë e re Zero Connect të LG që mund të vendoset kudo në të njëjtën dhomë. Kutia është projektuar me porte të shumta për pajisje të tjera dhe transmeton sinjalet audio dhe video me valë në M3.

LG tha se përdoruesit mund të dërgojnë video deri në 4K në 120Hz, që është një kriter i domosdoshëm për lojëra dhe transmetim.

Dhe të gjitha veçoritë në Zero Connect Box janë të kontrolluara me zë. Pavarësisht ekranit masiv, M3 është projektuar për t'u vendosur në mur pa boshllëk të dukshëm.

LG, megjithatë, nuk zbuloi një listë të plotë të specifikave për M3 ose koston dhe kur do të dalë në treg.


Më të lexuarat