Secondary Adv

Lenovo zbulon laptopin me ekran te zgjerueshem

Share on Google+

Pavarësisht nëse jeni duke punuar nga shtëpia ose kudo tjetër, shpesh ka raste që dëshirojmë që ekrani i laptopit të kishte më shumë hapësirë.

  

Por ditët e dëshpërimit për mungesën e ekranit të dytë së shpejti mund të jenë një gjë e së kaluarës, falë shpikjes më të fundit të Lenovo.

Gjigandi i teknologjisë ka zbuluar një laptop me një ekran të zgjerueshëm në Mobile World Congress (MWC) 2023. Me shtypjen e një butoni, ekranit 12,7 inç i duhen vetëm 10 sekonda për t'u bërë një ekran 15,3 inç.

Ndërsa pajisja futuristike është ekspozuar në MWC në Barcelonë, është një provë shumë e hershme e konceptit dhe nuk ka gjasa të dalë në publik për disa kohë ende.

MWC, ekspozita më e madhe tregtare në botë për industrinë e telekomunikacionit, u kthye në Barcelonë këtë javë për të zbuluar teknologjinë më të fundit në telefonat inteligjentë.

Ekrani përmban një buton të fshehur në anë, duke i lejuar përdoruesit të zgjerojnë shpejt dhe me lehtësi ekranin e tyre.


Më të lexuarat