Secondary Adv

Nokia risjell telefonin e saj te famshem me kapak

Share on Google+

Këto ditë, shumica e telefonave inteligjentë janë të pajisur me teknologjinë e njohjes së fytyrës, kamera të shumta dhe sisteme karikimi me valë.

 

Megjithatë, telefonat klasikë po rikthehen disi me përdoruesit e Gen Z, të cilët i kanë quajtur pajisjet e thjeshta 'dumbphones'. Në mes të kësaj ringjalljeje retro, Nokia ka lançuar një telefon të ri me kapak rozë të quajtur Nokia 2660 Flip.

Lançimi i tij vjen saktësisht 25 vjet pas lançimit të telefonit të parë me kapak të Nokia-s në vitin 1998. Nokia e prezantoi për herë të parë telefonin e ri vitin e kaluar, por e ka lëshuar atë në dy ngjyra të reja sot - Pop Pink dhe Lush Green - për të festuar 25-vjetorin.

Ai hapet për të zbuluar një ekran 2.8 inç krahas butonave të mëdhenj fizikë, pa një ekran me prekje në pamje. Ndërsa ka një kamerë të pasme, kjo është vetëm 0.3MP - dukshëm më e ulët se lentet 48MP të iPhone 14.

Telefoni mund të tërheqë gjithashtu frekuentuesit e festivaleve, falë jetëgjatësisë së tij të madhe të baterisë 26-ditore dhe guaskës së polikarbonatit që reziston ndaj rënies.


Më të lexuarat