Secondary Adv

PlayStation po lancon nje pajisje krejtesisht te re

Share on Google+

Kanë kaluar më shumë se dy vjet që nga lansimi i PlayStation 5, dhe tani Sony ka prezantuar harduerin e tij të ardhshëm.

 

Gjigandi i lojrave u ka dhënë fansave një shikim të parë në një pajisje të re dore, të quajtur 'Project Q'. Pajisja është projektuar për 'luajtjen e lojërave të instaluara në PS5 dhe të transmetuara përmes WiFi', shpjegoi PlayStation.

Më e mira nga të gjitha, nuk do të zgjasë shumë derisa të arrije në duart tuaja. Sony ka konfirmuar se pajisja Project Q do të lancohet 'më vonë këtë vit'.

Project Q është një pajisje e dedikuar që ju mundëson të luani çdo lojë të përputhshme të instaluar në tastierën tuaj PS5 duke përdorur Remote Play përmes Wi-Fi, shpjegoi Sony.

Me një ekran LCD 8 inç të aftë për rezolucion deri në 1080p në 60 fps, pajisja ofron pamje vizuale të qarta dhe lojë të qetë të transmetuar nga PS5 kur jeni larg televizorit.

Të gjithë butonat dhe veçoritë e kontrolluesit me valë DualSense, duke përfshirë aktivizuesit adaptues dhe reagimet haptike, janë paraqitur në pajisje.


Më të lexuarat