Secondary Adv

Projekti i vilave luksoze ne ishullin Sheybarah

Share on Google+

Pas lajmeve për përparimin e ndërtimit të ishullit Shura në Arabinë Saudite, përditësimet mbi Projektin e Detit të Kuq vazhdojnë.

  

Pamjet e publikuara së fundmi nga zhvilluesi shfaq ishullin Sheybarah, ku vilat mbi ujë dhe në brendësi po marrin formë.

Të dizenjuara nga Killa Design, firma e arkitekturës e udhëhequr nga Shaun Killa, këto struktura shfaqen si rruzull lundrues që plotësojnë horizontin me sipërfaqet e tyre reflektuese të pasqyrës.

Ndërkohë, strukturat e brendshme marrin frymëzim nga dunat magjepsëse të rërës. "Tani, ne jemi në kulmin e ndërtimit: ne kemi instaluar tashmë 26 vila", zbulon Ahmed Alrediny.

Ekipi në Red Sea Global e përshkruan projektin në ishullin Sheybarah si "diçka që nuk është ndërtuar kurrë më parë". Vilat marrin formë si rruaza futuriste prej çeliku, që notojnë mbi sipërfaqen e ujit, duke reflektuar detin, qiellin.

Dizajni merr shenjat e tij nga mjedisi natyror i ishullit, veçanërisht koralet, duke shkaktuar efektin rrethor. Ky motiv rrethor shërben si një simbol për unitetin, integrimin dhe tërësinë.


Më të lexuarat