Secondary Adv

Makina e re elektrike e Opel me timon te palosshem

Share on Google+

Opel po ofron një vështrim të fshehtë në drejtimin e saj të ardhshëm përmes debutimit të konceptit Opel Experimental.

 

Ky automjet i ardhshëm elektrik (EV) ka disa karakteristika të dukshme, duke përfshirë një dizajn të veçantë aerodinamik, një ambient të gjerë dhe të ndriçuar mirë me ndenjëse të lehta, një timon të palosshëm dhe një ekran modern për informacion thelbësor.

Dizajni i tij i guximshëm dhe i pastër përmban një formë konike dhe sipërfaqe të lëmuara, duke e bërë atë mjaft të dallueshëm.

Makina është një crossover elektrike me teknologji efikase, duke përdorur një platformë Stellantis BEV dhe me lëvizje elektrike me të gjitha rrotat. Ata kanë zëvendësuar pasqyrat e zakonshme anësore me kamera 180 gradë.

Në pjesën e përparme të makinës, ka logon e ndritshme të Opel-it në mes të formës së tyre të veçantë të dizajnit, të quajtur Opel Compass.

Gomat, të bëra me ndihmën e Goodyear, janë bërë nga goma e ricikluar dhe rrotat janë të dizajnuara për ta bërë makinën edhe më të efektshme. Edhe pse Opel Experimental është kompakt nga jashtë, pjesa e brendshme ndihet e gjerë, si një makinë më e madhe.

Timoni mund të paloset kur përdoruesit nuk kanë nevojë për të, falë një sistemi që kontrollon timonin në mënyrë elektronike. Në vend të ekraneve të rregullta, ai përdor teknologji të veçantë për të shfaqur informacionin dhe argëtimin, të udhëhequr nga AI dhe komandat zanore.


Më të lexuarat